Deník studia

Hlášení ze studia : Nahrávání bubnů


Jak jste se už asi dočetli na našem webu, nahrávky jsou v plném procesu a tak bychom vám chtěli podat podrobnější zprávu o nahrávání ve studiu. Tady máte první díl :)

Začneme studiem. Opět jsme se rozhodli vstoupit do Gate studia ve Wolfsburgu. Nám se tato spolupráce odjakživa líbila, takže to pro nás bylo dá se říct přirozené rozhodnutí. Ale pro samotnou nahrávku jsme pár věcí změnili. Jednou z těch věcí bylo, že jsme do studia vstoupili ještě před nahráváním, a zapracovali jsme na pre-produkci vokálů tak, aby spolu nástroje a vokály lépe ladily. Taky pro nahrávání kytar a baskytary jsme změnili pár zásadních věcí, ale o tom si řekneme později. Hezky popořádku!

Nahrávky bubnů:
Protože Ariën ty písně ještě nikdy neslyšel, tak každé ráno začínáme s jejich poslechem, nejdříve v celku a pak po jednotlivých částech. Během toho jsme taky prošli všechny části a Ariën si dělal vlastní poznámky. V době, kdy jsme chystali doprovod a chtěly jsme ho vložit do Pro Tools, Ariën už začal zkoušet píseň. 15 minut později jsme už mohli začít s nahráváním. Obvykle se to dělá kus po kusu, ale Ariën to chtěl zkusit zahrát celou písničku najednou. Poprvé ještě hledal pořádnou strukturu, ale na druhý pokus už to bylo perfektní. Jenom jsme museli ještě trochu upravit přestávky a rytmus, ale třetí pokus už byl dokonalý. Občas jsme museli některá menší místa nahrát znovu, ale to byly pouze menší přestávky nebo tak. Já nebývám tak ohromený z toho, co dělají bubeníci, ale to, co Ariën udělal v studiu, bylo úžasné. Tu píseň slyšel jen párkrát a tak rychle a dokonale ji nahrát, to dokáže jen málokterý bubeník.

Nejenom jeho bubny si zaslouží úctu, ale taky jeho mentalita. Jeden den jsme museli končit velice brzy, protože technik a já jsme byli tak vyčerpáni, že jsme se nemohli soustředit na poslech. Představte si to – Ariën musel celý den bubnovat a my jsme jenom poslouchali – haha! A navíc, Ariën je tak dobrý chlap a skvěle se s ním pracuje!

Ovšem Ariën nám způsobil jednu nevýhodu: teď bude nemožné najít nového bubeníka, protože některé jeho části v našem novém albu téměř nejdou zahrát. Příště se pustíme do nahrávek kytary a basy :)

S pozdravem, Ad