Isaac o Epice pro Sarkophag Rocks

Vaše album Requiem for the Indifferent přišlo do obchodů 3. března 2012. Je to velmi působivé album – gratulujeme! Jak jste zatím spokojeni s reakcemi od lidí a s umístěním v žebříčcích prodeje?

Jo, je ohromné, jaké vychází skvělé recenze tohoto alba. Pomalu se dostává i do žebříčků. Už teď se zdá, že jde lépe na odbyt než naše předchozí album Design Your Universe, takže i umístění v žebříčcích je super. Zatím si nestěžujeme! Také to vypadá, že jsme konečně našli způsob, jak tímto novým albem potěšit každého.

Na oslavu vydání nového CD jste odehráli speciální koncert v Tilburgu. Teď už víme, jak moc ten koncert byl speciální – byla to poslední show s Yvesem Hutsem. Jak jste zareagovali, když vám Yves oznámil, že po 10 letech opouští Epicu?

No, víte, nebylo to až takové překvapení, že se rozhodnul opustit kapelu. Jak uvedl na naší internetové stránce, už nějaký čas se snažil kombinovat jinou kariéru s tou hudební. Ale protože jsme skoro pořád na turné, a navíc máme obrovskou spoustu další práce, bylo jasné, že se musel rozhodnout. Ale pořád si myslím, že je to škoda, protože je to fajn chlap a skvělý hudebník.

Existuje nějaká šance, že během nadcházejícího turné budete nahrávat některé koncerty pro vydání živého CD a/nebo DVD?

Čeká nás opravdu rozsáhlé turné a vždycky sem a tam něco někde natočíme, ale zatím nemáme žádné konkrétní plány, co se týče vydání živého DVD. Už nějaký čas nad tím přemýšlíme, ale čekáme, až přijde ten pravý čas. Vždycky se snažíme dělat věci jinak, než ostatní kapely, a pokaždé se snažíme o co nejvyšší kvalitu, takže to nechceme nijak uspěchat.

Designérka Ingeborg Steenhorstová navrhla pro Simone opravdu krásné kostýmy. Čeká nás překvapení – navrhla Ingeborg také něco speciálního pro mužskou část Epicy? ;-)

Ingeborg navrhla outfity pro celou kapelu. Už jsme je měli na sobě na oslavě vydání CD a máme jich ještě mnohem víc pro nadcházející turné. Budeme mít s sebou sbalený celý šatník! :-)

Jaké jsou krátkodobé a dlouhodobé plány Epicy do budoucna?

Turné, turné a turné. Začneme s evropským turné, pak přijdou na řadu letní festivaly, potom Jižní Amerika, Severní Amerika, zase Jižní Amerika a pak už bude konec roku. Celý tento cyklus se ještě jednou zopakuje, než se znovu zavřeme do studia a začneme nahrávat další album. Takže mezi jednotlivými turné začneme psát další skladby. Nemůžeme ztrácet čas!

Jménem Sarkophag Rocks a jistě i všech našich čtenářů a fanoušků Epicy, bychom chtěli poděkovat Yvesu Hutsovi za to, že byl 10 let součástí Epicy. Přejeme mu do budoucnosti jenom to nejlepší. A také bychom chtěli přivítat Roba van der Loo! Přejeme mu mnoho úspěšných let s Epicou.

ZDROJ: http://www.sarkophag-rocks.com/html/isaac-epica-28-03-12-en.html

PŘEKLAD: ItalianManiac