The Divine Conspiracy (významy)

Mark komentuje texty a Yves komentuje hudbu písní z alba The Divine Conspiracy:

01. Indigo
Mark: Předehra se zabývá člověkem, který se od narození cítí jiný než ostatní lidé. On je takovou hlavní postavou celého alba. První část alba se týká negativní stránky lidské duše. Naše hlavní postava si všechny tyto stránky prožije a poučí se z toho.

02. The Obsessive Devotion
Mark: Dva lidé se rozejdou a jeden z nich to nemůže pochopit a začne toho druhého pronásledovat a obtěžovat.
Yves: První (opravdová) písnička na albu a už je docela dost tvrdá a rychlá. Má takovou temnou atmosféru a spoustu skvělých pasáží, při kterých se výborně hází hlavou. Už jsme ji hráli naživo. První písnička konceptu o negativní stránkách psychiky.

03. Menace of Vanity
Mark: Je o egu, které příliš naroste a zničí přátelství.
Yves: Kratká, chytlavá, tvrdá a temná písnička. Řekl bych, že to je nejtvrdší a nejrychlejší skladba na albu.

04. Chasing the Dragon
Mark: O závislosti na drogách.
Yves: Tohle je vlastně něco jako Run For A Fall. Začíná jako balada, ale postupně se z ní stává tvrdší a tvrdší skladby a na konci jsou dokonce řvoucí bubny!

05. Never Enough
Mark: O chamtivosti. Druhá část alba vypráví o hlavní postavě, která začne cestovat po celém světě a dostane se do styku s mnoha kulturami, zejména s odlišnými náboženstvími.
Yves: Chytlavý song s moderním zvukem, je celkem jednoduchý, takže se snadno poslouchá.

06. La'petach Chatat Rovetz
Mark: Název znamená "hřích se krčí před tvými dveřmi". Je to hebrejský citát z Bible.
Yves: Tohle je víc než intro k písni Death of a Dream. Bez zpěvu, bez bicích, bez kytar. Vzbouzí to ve vás takový východní/hebrejský dojem.

07. Death of a Dream
Mark: O muslimském potlačování ženských práv.
Yves: Dost tvrdá skladba s mnoha kytarami a atmosférou východu.

08. Living a Lie
Mark: O křesťanství. Pár očekávající dítě s vrozenou vadou (na kterou po porodu zemře) věří, že Bůh ho zachrání, a nepřijmou rady doktorů, kteří se jim snaží říct, že je jejich dítě stejně ztracené.
Yves: Krátká, chytlavá a melodická písnička, která by se hodila jako kandidát na singl. Je o náboženství.

09. Fools of Damnation
Mark: Opět Islám. Buď otrokem Alláha a dělej co je třeba, aby ses svému bohu zavděčil, i když se to zdá nekorektní a pochybné. Poslední část alba se týká znalostí, které hlavní postava nabyla. Hlásá pro lidi o náboženství a o dobrých a špatných stránkách každého z nich.
Yves: Druhá nejdelší skladba. Začíná východní atmosférou, ale ta se brzy změní a stane se z ní dost rychlá, složitá a dokonce progresivní píseň. Je také o náboženství.

10. Beyond Belief
Mark: Zabývá se vším již zmíněným a o přírodních katastrofách, které způsobilo lidstvo.
Yves: Ad hraje svoje první a jediné kytarové sólo v téhle písničce!

11. Safeguard to Paradise
Mark: Hlavní postava je zavražděna kvůli svým názorům na náboženství. Zabývá se svobodou, která je to nejvyšší dobro, jaké jsme kdy měli a nikdy bychom je neměli ztratit.
Yves: Klavírní balada, bez kytar nebo bicích. Ženské vokály, piano a orchestr. Má celkem jasnou atmosféru, která tak dává odpočinout od všeobecně tvrdé a temné nálady celého alba. Když nepočítám intra, tak to je nejkratší skladba.

12. Sancta Terra
Mark: Hlavní postava v posmrtném životě.
Yves: Skladba s vyrovnanými a pulzujícími bicími. Sbory zde obzvlášť vynikají.

13. The Divine Conspiracy
Mark: Zabývá se teorií, kterou hlavní postava odhalila: Bůh jako test vytvořil několik různých druhů náboženství a rozšířil je mezi lidstvo, aby se přesvědčil, zda lidé dokážou přijít na jejich pravou podstatu. Otázkou je, zda to lidstvo někdy zjistí nebo zda bude pokračovat v zabíjení lidí, kteří to již zjistili?
Yves: Vůbec nejdelší song od Epicy. Má dost dlouhé intro a outro a orchestr zní téměř jako hudba k filmu.