The Phantom Agony (významy)

Mark vysvětluje významy textů z alba The Phantom Agony:

01. Adyta (The Neverending Embrace - Prelude)
Tato písnička otevírá celé naše CD, text napsala Simone. Je to předehra k částem 4, 5 a 6 konceptu The Embrace That Smothers (Objetí, které dusí). Hlavní myšlenka tohoto konceptu pojednává o tom, že až si lidstvo uvědomí, že na světě je jenom jeden Bůh, všechna rozličná náboženství se spojí v jedno. Všechny náboženské války skončí a tak dále. Je to tak trochu utopie, ale zkusme tomu věřit!

02. Sensorium
Tohle je filozofická písnička. Nemyslím si, že existuje náhoda. Nevěřím v náhodu. Ale i bez náhody máme pořád svojí vlastní svobodnou vůli. Jsme zodpovědní za své jednání, i když se nic neděje náhodou.
Písnička se také zabývá problémem zkoumání menších odvětví vědy místo toho, abychom získali všeobecný přehled.
Tvořivost pochází z překryvů mezi různými druhy znalostí a/nebo duchovnem.

03. Cry For The Moon (The Embrace That Smothers - Part IV)
Tato písnička vypovídá o knězi, který znásilnil dítě. Když jsem psal tento text, byla to jedna z nejžhavějších zpráv. Základní myšlenka této písně pojednává o tom, že za dveřmi kostela se často skrývá mnoho zvrácených duší. Většina náboženství je v základu dobrá, ale ve společnosti lze najít spoustu zvrácených lidí. Větou In the garden of Eden, where the apple gets a youthful face (V rajské zahradě, kde má jablko mladistvou tvář) jsem se snažil vyjádřit, že Eva podle biblického příběhu ochutnala jablko, ale tento kněz také ochutnal jablko, když znásilnil malé dítě. Nejhorší na tom je, že církev se často snaží neztratit své "dobré jméno" a tak rodičům platí, aby mlčeli. Tohle musí přestat.

04. Feint
Tato písnička se zabývá vraždou nizozemského politika Pima Fortuyna. Byl zavražděn kvůli svým názorům. Text je velice poetický.

05. Illusive Consensus
Další text, který složila Simone. Stručně, je to o tom, jak láska mezi dvěma osobami může pomalu vyhasnout a změnit se v nenávist.

06. Façade Of Reality (The Embrace That Smothers - Part V)
Tenhle song se zabývá událostmi z 11. září v New Yorku, fundamentalismem a náboženstvím. Klíčové slovo je moc, získávání moci a zneužívání náboženství. Zejména v arabských zemích Středního východu je náboženství stále velice důležitou součástí života lidí. Pokud si lidé myslí, že je správné zemřít jako mučedník, tak je to ve skutečnosti mnohem menší krok k obětování života Bohu. Někteří toho zneužívají, aby získali větší moc.

07. Run for a Fall
Tuto písničku jsem napsal po svém odchodu z After Forever. Musel jsem ze sebe dostat všechen vztek. Naštěstí dnes už máme mezi sebou opět dobré vztahy.

08. Seif Al Din (The Embrace That Smothers - Part VI)
Toto je poslední část konceptu The Embrace That Smothers (Objetí, které dusí). Opět se soustředí na fundamentalismus. Extremismus na všechny způsoby není nikdy nic dobrého.

09. The Phantom Agony
Poslední písnička z alba se zabývá sny. Někdy je těžké říct, jestli je vzpomínka jenom snem, nebo zda se to skutečně tak stalo. Někteří lidé tvrdí, že opravdu žijeme jenom ve snech a život je vlastně jenom maska. S pomocí lucidního snění můžete ovládnout sny a vytvořit si nový svět v rámci nepoznaného.