Making of Quarterpast

Rubrika: Videoklipy, publikováno:

Všechny klipy nahráli na YouTube MaYaN na účet mayanofficial.

Nahrávání bicích – den první (Bestie)
Ariën alias „Bestie“ se vrací ze své „bestiální nahrávací klece“.



Nahrávání bicích – den druhý (Kontrolujeme Bestii)
Ve videu můžeme vidět právě nahrávajícího Ariëna a také klávesáka Jacka.



Nahrávání bicích – den třetí (Poslouchání ve studiu)
V tomto videu můžeme slyšet nahrávku Ariënových bicích.



Nahrávání bicích – hotovo!
Zde vidíme Franka, jak hraje svůj první „riff“ na dveře, a slyšíme Jacka s Ariënem a jejich „hlasovou hru“. Za zmínku stojí Ariënova imitace Glumova hlasu :)



Nahrávání kytar – den první (Pivo a kozičky)
„Pivo a kozičky… ech, riffy a kočičky.“ Nejdříve vidíme Franka, jak hraje na kytaru, poté někoho z kapely (zřejmě Franka), jak si hraje s Markovou kočičkou Lunou.



Nahrávání kytar – den druhý (Ahoj, Simone)
V tomto videu Frank hraje na kytaru některé úryvky z budoucích skladeb. V krátkém střihu můžeme vidět i „studiového kouzelníka“ Simona Oberendera.



Nahrávání kytar – den třetí (Výbava, hluk a kočička)
Zde nám Frank ukazuje studio, představuje různé nahrávací vybavení včetně hlučného zesilovače a vrzajících dveří. Pak následují další záběry Markovy kočičky Luny.



Nahrávání kytar – den čtvrtý (Toef-tanggg-toeketoepeeewww)
V tomto videu můžeme slyšet další úryvky z nahrávání a také vidět Simona a Franka, jak jsou fascinováni riffem „Toef-tanggg-toeketoepeeewww“ :)



Nahrávání kytar – den pátý (Simon ohluchnul, riffy, intro na bicí)
Na začátku videa to Frank trochu přehnal s hlasitostí, dále můžeme slyšet další úryvky a na konci videa vidíme Franka, jak „hraje“ na bicí.



Nahrávání kytar – den šestý (Pokus číslo jedna)
Zde Frank předvádí jedno ze svých sól. Na konci videa můžeme ještě jednou vidět Simona a jeho „Toef-tanggg-toeketoepeeewww“.



Nahrávání klávesových sól – část první
Jack Driessen a Sascha Paeth blbnou s klávesami.



Nahrávání klávesových sól – část druhá
Další video, ve kterém Jack předvádí různá sóla na klávesách.



Nahrávání klávesových sól – část třetí
Zde Sascha bojuje s počítačem a Jack nám ukazuje své další klávesové umění.



Nahrávání vokálů – Floor!
V tomto videu vidíme a slyšíme Floor Jansen, jak zpívá úryvek z písně Drown the Demon.



Nahrávání vokálů – Floor Jansen & Simone Simons
Simone a Floor nahrávají sborové party ze skladby Sinner’s Last Retreat. Simone stojí na svém „osobním pódiu“ – zřejmě proto, že je Floor vyšší, aby tedy mohly mít mikrofon ve stejné výšce.



Nahrávání vokálů – Henning Basse
Henning nahrává refrén ze skladby Symphony of Aggression.



Nahrávání vokálů – Henning Basse, část 2
V tomto videu zpívá Henning „ženským hlasem“ část z písně Course of Life.



Nahrávání vokálů – Henning Basse a jeho Sanctuaries
Henning měl takové problémy s výslovností slova sanctuaries, až nakonec ve výsledku tuto část skladby Symphony of Aggression musela zpívat Floor. Ironií je, že se toto slovo objevuje i na novém albu Sons of Seasons – Magnisphyricon v písni Sanctuary (což je mimochodem duet se Simone Simons). Jak se zdá, v této písni Henning s výslovností ještě problém neměl ;)



Nahrávání vokálů – Ariën Mustaine
Po imitování Gluma v tomto videu můžeme vidět další Ariënovu imitaci. Tentokrát napodobuje hlas zpěváka Davea Mustaina ze skupiny Megadeth. Parodoval kousek z jejich písně Sweating Bullets (Potící se kulky), kde název skladby zaměnil za Sweaty balls (Zpocené koule). Pro srovnání s originální písní klikněte zde.



Nahrávání vokálů – Ariën vypráví o sebelítosti
V tomto videu můžeme vidět Ariëna, jak nahrává mluvenou větičku „Your self-pity is just another excuse to shed the blade“ (Tvoje sebelítost je jen další výmluva, proč odložit ostří) ze skladby Drown the Demon. Původně tato věta byla myšlena jako žert, nakonec se však členové kapely rozhodli ji do písně vložit.



Nahrávání vokálů – Sascha si dělá srandu z Henninga
Během nahrávání Henningových vokálů blbnul Sascha se zvukem a změnil Henningovi tón hlasu tak, že zněl jako Chip a Dale. Henning to však do nahrávací komory neslyšel a tak si z něj Sascha s Markem dělali srandu :)



Nahrávání vokálů – Henning nahrává speciální část
Zatímco v minulém videu Sascha Henningovi zvýšil tón hlasu, zde mu ho naopak snížil kvůli nahrávání frází In places a The traces ze skladby Celibate Aphrodite.



Nahrávání vokálů – co musely Simone a Floor nahrát
Sascha Paeth chtěl ukázat Simone a Floor, jak mají nahrát sborovou pasáž ze Sinner’s Last Retreat, ale poněkud pozměnil text: „Five times a day, that would be great! / Eight times or nine, that would be fine!“ (Pětkrát denně by bylo skvělé! / Osmkrát nebo devětkrát, to by bylo akorát!)



Nahrávání vokálů – Floor a Simone blbnou
Opět nahrávání sborové pasáže ze Sinner’s Last Retreat. Před nahráváním mají Floor a Simone záchvat smíchu, pravděpodobně ze Saschovy ukázky z předchozího videa.



Nahrávání vokálů – Laura Macrì
První a (zatím) jediné video z nahrávání vokálů s Laurou. Slyšíme úryvek z Celibate Aphrodite.

číst více

War on Terror (2011)

Rubrika: Videoklipy, publikováno:

Datum vydání: 3. srpna 2011
Místo natáčení:
severní Holandsko
Datum natáčení: 3. července 2011
Režie, produkce: Tijo Oost

Téma videa se dotýká kontroverzních témat, jako je násilí na civilistech a znásilňování žen, které páchají američtí, popř. evropští vojáci na misích v zemích Blízkého a Středního východu.

Více o natáčení v interview s Robem van der Loo ZDE

číst více

Quarterpast: Studio trailery

Rubrika: Videoklipy, publikováno:

MaYaN - vynechané scény
Vůbec první video týkající se MaYaN. Autorka promofotek Audrey Dujardin se pokoušela o jakési interview, které se vzhledem k pokročilé hodině zvrhlo v cosi neidentifikovatelného... Podívejte se sami :)


Studio trailer
Trailer z nahrávání alba Quarterpast. Jedná se zejména o sestřihy z videí, které uveřejnili MaYaN na svém oficiálním YouTube channelu (zde v sekci Making of Quarterpast), některé záběry se však v těchto videích neobjevily (např. nahrávání growlů).

číst více