Recenze koncertu Epicy ve Sparku!

Rubrika: V časopisech, publikováno:

V nejnovějším čísle časopisu Spark se objevila recenze na pražský koncert Epicy. Od autora článku si vysloužil nejvyšší možné hodnocení :)

Epica report Spark

číst více

Interview se Simone, Benátská noc

Rubrika: V časopisech, publikováno:

 Holandská formace Epica je už zavedeným pojmem na poli symfonického metalu s klasicky školenou zpěvačkou u mikrofonu. S tváří a hlasem Epiky Simone Simmons si povídáme nejen o aktuální nahrávce, která vznikla z koncertní spolupráce se symfonickým orchestrem v maďarském městě Miskolc.

Nedávno vám vyšlo album Classical Conspiracy, kde hrajete naživo se symfonickým orchestrem. Můžeš nám přiblížit, jak došlo k této spolupráci?

Simone: Na tenhle živák jsme neskutečně pyšní! V červnu minulého roku jsme vystupovali na hudebním festivalu vážné hudby v Maďarsku společně se symfonickým orchestrem a sborem. Hráli jsme jak naše vlastní skladby, tak i převzaté kusy z klasické hudby. Nezapomněli jsme ani na některé super filmové melodie, ani na náš soundtrack The Score.

Kdo přišel s nápadem zahrát si se symfoňákem?

Simone: Kontaktoval nás promotér onoho festivalu, který po nás chtěl, abychom to zkusili. Rok předtím angažoval Therion, což se setkalo s úspěchem. Během turné se Sonata Arctica jsme se potkali v roce 2007 v Budapešti, kde nám ukázal materiál, co byl natočen s Therion, a to nás ohromilo. Proto jsme to zkusili taky. Vždycky jsme chtěli udělat takovou megashow, protože sbory a orchestr k Epice prostě patří. Nám se tak splnil sen.

Na Classical Conspiracy jsou skladby od Verdiho, Händela, Vivaldiho, Prokofjeva, Pergolesiho... Bylo těžké převést tyto těžké opusy do rockové podoby?

Simone: Některé skladby jsem měla zmáknuté, protože jsem se na nich kdysi procvičovala v hodinách zpěvu. Byla to ale nová zkušenost, hrát s orchestrem. Miluju hlavně to, když se nástroje a můj hlas smísí s kapelou, čímž se vytvoří úplně nový zvuk. Až mi to nahání husí kůži! Ale kapela stála před těžkým úkolem, odehrát všechny ty skladby. Nacvičit a přepsat zmiňované songy byla neskutečná dřina a chlapci na sebe můžou být patřičně hrdí!

Vybrali jste si Adagio z Dvořákovy Novosvětské symfonie. Antonín Dvořík je v podstatě náš nejznámější skladatel.

Simone: S tím přišel Coen. Když jsem byla malá, zkoušela jsem hrát Dvořákovy skladby na flétnu. Můj táta Dvořáka milujea tak se u nás doma často hraje.

Máš v oblibě i jiné české skladatele?

Simone: Bedřich Smetana je taky skvělý. Každý zná přece Vltavu, která je vinou televize sice zkomercializovaná, ale rozhodně je to velké dílo!

Na druhou stranu jste se na Classical Conspiracy nevyhnuli ani obecně známým melodiím z filmové hudby (piráti z karibiku, Star Wars). Nemáte v úmyslu natočit něco podobného jako The Score?

Simone: To by bylo opravdu super, kdyby se to někdy v budoucnu povedlo. Miluju filmovou hudbu a něčemu takovému bych se rozhodně nebránila. Tak doufám, že to někdy přijde!

V jaké fázi je nahrávání nového alba Design Your Universe? Máte už promyšlenou koncepci?

Simone: Nahrávání je skoro u konce. Opět spolupracujeme se Sashou Paethem (produkoval skupiny Heavens Gate, Angra, Rhapsody, Kamelot ? pozn. Red.). Mixování začne co nevidět a koncept bude podobný jako u Divine Conspiracy. Album bude mít hodně témat, bude to takový odraz toho, co nás v životě nejvíc inspirovalo. Mark a já se staráme o texty, oba máme odlišné vnímání.

Bude to tedy opět agresivní album?

Simone: Bude to podobné jako předtím s tím rozdílem, že máme teď nového člena, který nám dodává nový impulsa má jiný styl hry. Rozhodně je to posila, na kterou jsme čekali, a určitě se to na novince nějak projeví.

Oproti Nightwish nebo Within Temptation považuju Epicu za skupinu, která se nejméně zaprodala mainstreamu...

Simone: Upřímě řečeno, Epica se ani nemůže zpronevěřit svému zvuku, nemůže se víc komercializovat. Naši fanoušci by to jednoduše nezkousli. Vkládáme nové prvky, ale nijak drasticky, aby to neohrozilo typický styl Epiky. Miluju dokonalost v naší hudbě a asi bych se nudila, kdybych hrála ?pop metal?. Potřebuju se na pódiu pořádně odvázat.(smích)

Co se vlastně stalo v lednu 2009, kdy se spekulovalo o tom, že možná ukončíš svoji kariéru?

Simone: Z turné jsem byla hodně zesláblá, nemocná a brala jsem moc léků. Dostala jsem bakteriální infekci MRSA, na níž neplatí žádné léky. Dalo se to vyléčit jedině tak, že budu v klidu a můj imunní systém se vzpamatuje. Proto jsem nefungovala tak, jak bych měla. Teď je mi mnohem líp! Měla jsem spoustu času na léčbu a snažím se žít zdravěji. Bohužel je to při mém povolání hodně náročné. Málo spím, špatně se stravuju a jsem neustále ve stresu.

Copyright Rock&PoP

číst více

Spark: recenze, rozhovor se Simone

Rubrika: V časopisech, publikováno:

Album „Rekviem pro lhostejné“ začali Holanďané nahrávat na podzim a větší část kapely poté vyjela na turné s projektem MaYaN – Jmenovitě Mark Jansen (zpěv, kytara), Isaac Delahaye (kytara), Arien Van Weesenbeek (bicí) a Simone Simons (zpěv). Čas na odpočinek po jihoamerické tour není dlouhý, neboť kapelu EPICA čeká další turné (a mnohem delší), tentokrát k jejich netrpělivě očekávanému novému albu. Fanoušci mezitím dostávali svoje dávky po kapkách, z první zveřejněné skladby „Monopoly On Truth“ se na YouTube objevila nejprve zvuková stopa bicích, následovala kytara atd. Podobné hrátky jsou čím dál obvyklejší a fanoušci jsou takto správně mobilizováni pro den D – termín vydání alba (viz. Například soutěž Arjena Lucassena na Facebooku:“Kdo je autorem recitativu pro jeho nové album?“ Ale neodbíhejme příliš). Nyní je tedy tříleté čekání na nové album EPICY za námi a já mohu bez rozpaků prohlásit, že deska opravdu stojí za zvýšenou pozornost. Ukazuje nám nejen tradiční a zmapovaná území, která kapela dobyla již dříve, ale i oblasti, kam se nyní odvážili poprvé. Poněkud ubylo Markova chrčení ve prospěch zpěvu Simone, aniž by však kapela jakkoliv vyměkla. Krásná vokalistka prezentuje dříve netušené polohy hlasu a zejména z jejího přednesu v „Delirium“ vás až zamrazí. Skladby „Storm The Sorrow“ a „Deep Water Horizon“ se mohou bez bázně přiřadit k nejmelodičtějším zásekům v historii kapely a jejich hitový potenciál přímo vyskakuje z drážek CD. Hudba celkově zní velmi mocně a hymnicky, ale bohaté orchestrace jsou vhodně střídány klasickým metalovým zvukem, kde se dočkáme tradičních drsných riffů a správně tvrdého podkladu basy a bicích. Počítejte s tím, že mohutné vibrace shodí vaší tchýni porcelán z kredence. Producent Sascha Paeth se mistrovsky postaral o to, aby všechny díly skládačky zapadly na své místo. Ojediněle mi sice připadalo, že se honí až příliš zajíců po poli a málem dochází k neblahému „therion efektu“, ovšem  tyhle chvíle rychle mizely jako motýli nad radioaktivní skládkou. Tím naznačuji, že hlavním tématem alba jsou přírodní katastrofy, ale také finanční krize nebo napětí mezi vyznavači odlišné víry. Pokud si chcete udělat radost navíc, můžete mít album například v dřevěném boxu s bonusovým instrumentálním CD nebo jeden ze sto padesáti vinylových exemplářů. To však není tak důležité jako fakt, že EPICA dostála svému jménu a album snad ani nemůže nikoho zklamat. S krátkou vzpomínkou na nepovedenou novinku NIGHTWISH nyní volám:“Král je mrtev. Ať žije král!“

Robert Čapek – časopis Spark

Hodnocení: 6 hvězd (plný počet)

číst více

Simone pro Spazio Rock

Rubrika: V časopisech, publikováno:

Ahoj všichni, jsem Simone Simons z Epicy a právě se díváte na Spazio Rock.

Ahoj Simone, vítej ve Spazio Rocku a v Itálii. Jak si tady užíváš tu zimu?

No, doufala jsem, že si v Itálii užiju trochu toho sluníčka. Ale právě tu sněží! Včera jsem byla v Amsterdamu a mrzlo tam. Ale užívám si, že jsem v Itálii. Dneska si půjdeme dát nějakou tu pravou italskou pizzu.

číst více

Simone pro Sonic Cathedral Webzine

Rubrika: V časopisech, publikováno:

Zdá se téměř nereálné, že jsem měl minulý týden možnost udělat rozhovor se Simone Simons v klubu Trocadero ve Philadelphii. Epica byla jednou ze symfonických metalových kapel, k nimž jsem si našel cestu po Within Temptation. Hudba Epicy mě vždycky ohromovala svými spletitými kompozicemi, poetickými texty a silnými vokály. Původně jsem na toto interview přišel s obavami ohledně všeho. Naštěstí Simone Simons byla skvělým člověkem pro můj první rozhovor a nabídla mi zajímavý náhled na některé prvky jejich hudby a také na hudební růst kapely až do jejich nejnovějšího alba Requiem for the Indifferent. Právě jsou na tour v Severní Americe – a věřte mi, Epica nikdy nezněla lépe!

Justin: Jaké je být opět ve Philadephii?
Simone: Včera jsme měli volný den, tak jsme se šli podívat na památky. Šli jsme do několika muzeí a viděli jsme také sochu Rockyho.

J: Á, tu co stojí před Muzeem umění?
S: Jo.

J: Ta je kultovní!
S: Bezesporu ano. Nafotili jsme pár fotek a šli jsme do Whole Foods Market [obchodní řetězec v Americe zaměřený na přírodní a organické potraviny – pozn. překl.], prostě jsme jen dýchali philadelphský vzduch. No a dnes máme koncert. Jsme nadšení, miluji tohle divadlo! Je za každé situace úžasné.

J: Mám ho taky rád, protože má takovou klasickou atmosféru.
S: Přesně tak.

číst více

Simone o TQE pro Sonic Cathedral Webzine

Rubrika: V časopisech, publikováno:

Pro mě osobně další album Epicy znamená zbrusu novou hudební hádanku. Posluchači si mohou být jistí, že na každé další nahrávce této velmi talentované nizozemské kapely uslyší hudbu, která s sebou nese pravdu, hloubku a tajemství. Podle těchto prvků se pozná kvalitní umění.

Jejich nejnovější album - The Quantum Enigma - má opravdu vhodný název, jelikož koncept za každou písní je zahalen tajemstvím. Už při prvním poslechu se u každé komplexní, symphonic-metalové skladby všimnete různých věcí. V podstatě písně samotné odrážejí nepředvídatelnou a nepopsatelnou povahu kvantové fyziky - tedy že člověk, který pozoruje reakci dané subatomární částice, ji vnímá pokaždé nepředvídatelně jinak.

Rozhovor se Simone Simons, talentovanou zpěvačkou Epicy, je vždy oživujícím zážitkem. Má úžasné osobní kouzlo, charisma a neotřelý smysl pro humor. Co je však důležitější, Simone je už rozhovorovým veteránem a nádherně se s ní probírá do hloubky ta skvělá muzika, kterou ona a její stejně talentovaní kolegové vytváří.

Justin: To není poprvé, co jsi v New Yorku, že ano?
Simone: Ne, jsem tu už asi pošesté nebo posedmé.

J: Když už jsi tu pošesté nebo posedmé, měla jsi tu letos nějaký zábavný program?
S: No, bohužel jsem po příjezdu zjistila, že moje zavazadlo nedorazilo. Takže jsem se musela vydat na naléhavé nákupy toaletních potřeb a nějakého oblečení.
Ale to není všechno, co jsem tu dělala. Také už jsem byla na několika hezkých večeřích a snídaních. Takže dobré jídlo. Včera krásně svítilo sluníčko, dnes je však trochu zataženo. Ale stejně jsme dnes uvnitř v budově.

J: Ano, venku je mizerně, vypadá to ponuře. Dalo by se říct, že to je perfektní počasí na metalový koncert, protože to venku vypadá tak temně a beznadějně.
Nicméně hodně vašich fanoušků dnes míří na vaše vystoupení ve Vintage Vinyl Records. Je to poprvé, co budete vystupovat v tomto obchodě?

S: Ano, ještě nikdy jsem tam nebyla, takže je skvělé uspořádat tam takový malý, intimní koncert. Moc se na něj těším.

J: Jo, asi budou muset trochu ztlumit světla, aby tam byla taková ta kavárenská atmosféra. Ale od metalového koncertu se to hodně liší.
S: Mně se líbí akustická vystoupení, vždycky si je hodně užívám.

J: A teď si popovídáme trochu podrobněji o albu The Quantum Enigma. Už jsem měl možnost si ho poslechnout, protože mi Loana, skvělá novinářka od Nuclear Blast Records, poslala CD v předstihu. Naprosto jsem si ho zamiloval, je velmi symfonické, pompézní, opravdu Epicky epické.
S: Děkujeme!!

J: Takže, má první otázka se týká konceptu kvantové záhady jako celku, která může zmást vědecky nezaměřenou polovinu fanoušků.
S: Kvantová záhada je vlastně druh výzkumu, při němž kvantoví fyzici pozorovali částice. Všechno na světě se skládá z částic. V tom výzkumu zjistili, že všechno, co pozorujete, se změní ve chvíli, kdy to pozorovat přestanete.
To by tedy znamenalo, že naše mysl, vidění a pozorování mění realitu. Což znamená, že nikdy nemůžeme vědět, co je pravá realita. Může existovat jedna realita, nebo jich může být několik. Existujeme vůbec? Je to velmi filozofická otázka. A to se k Epice perfektně hodí, tím se zabýváme. To je vlastně taková ta hlavní linka, která prostupuje všemi texty.
Hledání reality, kruh života, život a smrt a vše mezi tím, mysl a její síla. To jsou hlavní témata, které se na albu objevují.

J: A proto, když jsem poprvé viděl název The Quantum Enigma, jsem si pomyslel: "Počkat, nebude to významově jakési dvojče k albu Design Your Universe?", protože se tu objevuje podobné téma relativity a možnosti vytvoření vlastního vesmíru.
S: Ano, mezi těmito nahrávkami je jistá souvislost. Na tomto albu máme skladbu Kingdom of Heaven: část 2. První část Kingdom of Heaven z alba Design Your Universe se také potýká s prožitky blízké smrti a kvantovou fyzikou, takže jsme v tom vlastně pokračovali na této desce.

J: Ano, na Kingdom of Heaven jsem se také chtěl blíže zeptat, ale když už o tom mluvíme, tak se zeptám rovnou. Poslechl jsem si druhou část Kingdom of Heaven a zvukově se velmi liší od první části z Design Your Universe. Jak spolu tedy souvisí?
S: Vlastně je to náhoda. Neplánovali jsme předem, že uděláme druhou část Kingdom of Heaven. Ale když na této skladbě Mark pracoval, měl takový pocit, že by to tak mohlo fungovat. Na začátku písně jsme opět použili zpěv tibetských mnichů, abychom nějak navázali. Ano, také se tam zabýváme kvantovou fyzikou a jak vědecky zjistit, co vlastně je život - o tom rádi filozofujeme, jsou tam však i fakta.
Takže, stejně jako první část Kingdom of Heaven se i tato skladba potýká s prožitky blízké smrti. Mark o tom hodně ví a je to vážně zajímavé. I když já jsem jedna z těch, co jsou velmi tvrdohlaví a těžko je lze přesvědčit. Avšak hudba i text hezky souvisí s tibetskými mnichy a kvantovou fyzikou.

J: Mám také otázku na design obalu alba. Teď nevím, který umělec vám ho vytvářel, ale vždycky když to vidím, tak upoutá mou pozornost. Je to vlastně podobné vaší muzice, má to hloubku. Když k tomu přidáme téma kvantové záhady z alba, každý člověk se může podívat na artwork a odnese si z něj různé významy. Jaký je například význam hlavy ponořené v oceánu, kterou vidíme na obalu alba The Quantum Enigma?
S: Takže na obalu máme Buddhu, který představuje duchovno. To je vlastně takový symbol. Skalnatý ostrov reprezentuje naše vidění, naše pozorování - to, co vnímáme jako realitu. Ale to je jenom špička ledovce. Když jdete směrem do hloubi moře - moře je vlastně symbolem záhady - uvidíte tam DNA a symboly pro zemi, vítr, oheň a vodu.
Na hladině vidíte pátrající lodě, které mají symbolizovat lidstvo, jež pořád hledá odpovědi a nové informace. Vidíte stromy a kořeny. Ty znamenají, že v moři je toho mnohem víc a všechno jde víc do hloubky - všechno skutečné není vždy viditelné. O věcích zkrátka potřebujeme vědět mnohem víc informací.
Další zajímavostí je, že obal alba je pouze částí většího obrazu, který se vám ukáže, když si otevřete celý booklet. Obal alba je vlastně jen centrální částí celého obrazu.

J: Páni, takže to je vlastně jenom část celkového designu, skoro jako v kvantové fyzice, kdy pozorujete jen jednu část z větší množiny různých kvantových reakcí. O vědě toho tedy moc nevím, ale…
S: Ano, všechno je „kvantivizováno“.

J: A teď se přesuneme k poslednímu singlu, který jste před pár dny vydali. Jmenuje se Unchain Utopia, je to tak?
S: Ano.

J: Natočíte k němu také videoklip? Však víte, jak fanoušci zbožňují, když videoklip vyjde ještě před samotným cédéčkem.
S: Ano, už vyšlo lyric video k písni The Essence of Silence. Také jsme nedávno nahráli další videoklip ve Švédsku. Jeli jsme tam na pár dní a ten videoklip by snad měl vyjít během příštích pár týdnů. Snad by měl vyjít ještě před datem vydání alba. Ale pořád na něm ještě pracují. Chceme, aby byl dokonalý, než ho vypustíme do světa.

J: A ke které skladbě ten videoklip bude? Nějak jsem to nezachytil.
S: Bude ke skladbě Unchain Utopia.

J: Protože jsem si všimnul, že to tak dělají i jiné kapely - nejdřív vydají lyric video a pak vyjde i videoklip.
S: Ano, je to snadný způsob, jak rychle propagovat nahrávku. Lyric videa netrvá moc dlouho udělat a není to také tak drahé. Samozřejmě můžete nahrát klasický videoklip ještě předtím, ale nějaký čas trvá, než se dokončí. Na lyric videu je skvělé, že si fanoušci můžou začít píseň nacvičovat, učit se text. Takže to je super. Pro mě taky, podívám se na to video a snáze si k němu zapamatuji slova.

J: A fanoušci si taky můžou představovat, na které části písně budou házet hlavou, které části budou nejintenzivnější.
I když většina lidí si asi nenacvičuje házení hlavou. Někteří možná ano, ti nejdrsnější.

S: Já třeba ne. Pro mě je to spontánní. Samozřejmě, během koncertu se najdou chvíle, kdy všichni zároveň házíme hlavou. Ale většinou je to spontánní. Děláte to, co si od vás muzika žádá.

J: Když budeme pokračovat v tématu skladby Unchain Utopia - první věc, co mě napadla, když jsem uviděl ten název ještě před samotným poslechem, byla představa dystopie. To je teď velmi populární žánr ve filmech a seriálech, jako jsou například The Hunger Games nebo The Walking Dead. Vzpomínám si, že i na předchozích albech jste měli taková apokalyptická témata. Jak se tedy toto téma projevuje v této skladbě?
S: Já tedy neznám The Hunger Games, ale znám The Walking Dead. Samotná skladba je vlastně o národu, který se osvobozuje od zkorumpované vlády. Takže vlastně to, co vidíme na Ukrajině a během arabského jara, kdy se lidé snaží znovu získat kontrolu nad svými životy a společností. Je to také o tom, že politici často říkají jiné věci, než jaké se skutečně dějí. Něco se před veřejností tají a vlády mají jinou představu o utopii než občané. Je to o osvobození obou světů.

J: Ano, hodně písní ze všech vašich alb často nese závažné politické názory, vyjádřené ovšem velmi decentně a umělecky. Jako například Feint, ta skladba o jedné události. Teď jsem zapomněl, co přesně to bylo.

S: Ano, to je skladba o nizozemském politikovi, kterého zastřelili.

J: Tak mě napadá, stalo se vám někdy, že tyto skladby s poselstvím se fanouškům ze zemí, kde se dějí podobné události, zdály poněkud kontroverzní?
S: Ano, určitě! Psali jsme písně o extrémistickém fundamentalismu a někteří lidé, kteří neumí moc dobře anglicky, si hned mysleli, že jsme proti náboženství. My nejsme proti žádnému náboženství. Jsme jenom proti extrémismu - té stránce náboženství, která je nebezpečná. Náboženství by mělo být obohacující, ne omezující nebo ohrožující život.

číst více

Epica v časopisech

Rubrika: V časopisech, publikováno:

Report Spark

 Epica - Rock & Pop Epica - Rock & Pop Epica - Rock & Pop

  Kvantová Epica Kvantová Epica

číst více

Epica v časopise Rock & Pop!

Rubrika: V časopisech, publikováno:

V posledním čísle časopisu Rock & Pop se objevil třístránkový rozhovor s Markem. Dočtete se v něm například o Markově osobním projevu, změnách v kapele a produkci ale také o nové desce projektu MaYaN. Příjemné počtení :-)

Epica - Rock & Pop  Epica - Rock & Pop Epica - Rock & Pop

číst více

Rozhovor se Simone v magazínu RockHard

Rubrika: V časopisech, publikováno:

V dubnovém čísle francouzského rockového magazínu RockHard se objevil rozhovor se Simone Simons. Naši kolegové z ruské fanstránky www.foolsofdamnation.ru z článku vybrali nejzajímavější informace. Přinášíme vám jejich hrubý překlad:


• Udělat The Quantum Enigma jako koncepční album byl právě Simonin nápad.
• Nahrávání Simoniných vokálů přišlo na řadu až jako poslední (mezi listopadem a prosincem 2013). Bylo to pro ni velmi náročné. Tehdy ještě stále kojila Vincenta, takže mezi nahráváním si odskakovala nakrmit syna, pak pokračovala v nahrávání, potom se snažila usnout, ale nemohla… Údajně můžeme na albu slyšet v jejím zpěvu únavu, ale zároveň je její hlas po těhotenství mnohem bohatější a barvitější.
• Stejně jako při nahrávání předchozího alba Requiem for the Indifferent už Simone neměla Amandu Sommerville jako svou učitelku zpěvu. Tvrdí, že díky těhotenství a porodu syna se stala učitelkou zpěvu sama sobě.
Chemical Insomnia je píseň o hledání klidu a závislosti na práškách. V jiném rozhovoru se Simone zmínila, že text k této písni napsala po narození Vincenta, kdy byla velmi unavená, ale prášky na spaní si nikdy nevzala.
Canvas of Life je skladba o smrti Simoniny tety, která zemřela na rakovinu pár dní před Vincentovým narozením. Simone v ní chtěla vyjádřit, jak byla zároveň neuvěřitelně šťastná i smutná, jak jeden život končí a druhý začíná. V bookletu [verze Earbook, pozn. překl.] bude u této písně ilustrace, kterou namalovala právě Simonina zesnulá teta.
• Pracovní název pro skladbu Sense Without Sanity byl Haven (Útočiště).
• Simone na novém albu napsala texty k sedmi písním: The Second Stone, Unchain Utopia, Chemical Insomnia, Canvas of Life, Natural Corruption, Dreamscape a Memento.
• Mark nechává Simone vybrat, které skladby bude chtít otextovat. Výjimkou jsou písně, které složil – jsou jako jeho děti, proto si k nim píše texty sám. Zatím se nestalo, že by se Markovi Simoniny texty nelíbily. Nikdy ji nepožádal, aby je přepsala.
Memento je skladba o snech.
The Essence of Silence je skladba o hledání klidu v dnešní elektronické době plné mobilních telefonů a počítačů, o návratu k přírodě a prostému životu. Hudbu složil Ariën.
• Během nadcházejícího světového turné k novému albu bude každý koncert začínat dvojicí Originem + The Second Stone. Na setlistu se můžeme těšit na novinky Unchain Utopia, Natural Corruption, Canvas of Life a Reverence, ze starších hitů pak zazní Cry for the Moon, Consign to Oblivion, Sensorium a Storm the Sorrow.
• Na albu hostují Marcela Bovio ze Stream of Passion a Daniël de Jongh. Oba zpívají pouze doprovodné vokály.
• Simone by v budoucnu ráda spolupracovala s Mikaelem Åkerfeldtem z kapely Opeth.
• Simone si pořídila live DVD Showtime, Storytime od Nightwish, ale ještě neměla čas se na něj podívat.
• Skladba The Quantum Enigma obsahuje prvky z hudební minulosti Epicy.
• Simoniným nejméně oblíbeným albem Epicy je The Phantom Agony.
Natural Corruption je skladba o hurikánu, který zasáhl Filipíny v roce 2013, a také o tom, jak některé charity přijímaly příspěvky a dary, ale použily je na jiné účely. Simone se zmínila, že jednou přispěla na charitu pro Indii, ale její peníze nebyly použity na pomoc lidem v nouzi. Také často přispívá organizacím na ochranu zvířat.
• Simone oznámila ostatním členům, že nikdy nechce zmeškat synovy narozeniny. Kluci z kapely její přání respektují. Simone chce, aby její syn měl normální život. Když jsou Simone i Oliver právě na turné, o Vincenta se starají jejich rodiče.
• Má ráda francouzskou kuchyni – cibulovou polévku, čokoládové rakvičky, sýr (camembert) a bagety. Nepohrdne ani šneky. Také ráda chodí do Montmartru a Louvru.
• Simone vlastní kopii obrazu od Dalího (Šuplíková žena), také se jí líbí díla od Moneta a Van Gogha. Kdysi se pokoušela sama malovat, ale nikdy se jí nepovedlo nic pěkného. Má ráda i sochařské umění.

číst více

Rozhovor se Simone o albu The Quantum Enigma pro Sonic Cathe

Rubrika: V časopisech, publikováno:

Pro mě osobně další album Epicy znamená zbrusu novou hudební hádanku. Posluchači si mohou být jistí, že na každé další nahrávce této velmi talentované nizozemské kapely uslyší hudbu, která s sebou nese pravdu, hloubku a tajemství. Podle těchto prvků se pozná kvalitní umění.

sonic cathedral

Jejich nejnovější album - The Quantum Enigma - má opravdu vhodný název, jelikož koncept za každou písní je zahalen tajemstvím. Už při prvním poslechu se u každé komplexní, symphonic-metalové skladby všimnete různých věcí. V podstatě písně samotné odrážejí nepředvídatelnou a nepopsatelnou povahu kvantové fyziky - tedy že člověk, který pozoruje reakci dané subatomární částice, ji vnímá pokaždé nepředvídatelně jinak.

Rozhovor se Simone Simons, talentovanou zpěvačkou Epicy, je vždy oživujícím zážitkem. Má úžasné osobní kouzlo, charisma a neotřelý smysl pro humor. Co je však důležitější, Simone je už rozhovorovým veteránem a nádherně se s ní probírá do hloubky ta skvělá muzika, kterou ona a její stejně talentovaní kolegové vytváří.

Justin: To není poprvé, co jsi v New Yorku, že ano?
Simone: Ne, jsem tu už asi pošesté nebo posedmé.

J: Když už jsi tu pošesté nebo posedmé, měla jsi tu letos nějaký zábavný program?
S: No, bohužel jsem po příjezdu zjistila, že moje zavazadlo nedorazilo. Takže jsem se musela vydat na naléhavé nákupy toaletních potřeb a nějakého oblečení.
Ale to není všechno, co jsem tu dělala. Také už jsem byla na několika hezkých večeřích a snídaních. Takže dobré jídlo. Včera krásně svítilo sluníčko, dnes je však trochu zataženo. Ale stejně jsme dnes uvnitř v budově.

číst více

123

Go to page