Fotky a videa z koncertů od vás

Rubrika: Od vás, publikováno:

Pokud máte zájem zveřejnit své fotky nebo videa na této stránce, posílejte nám soubory nebo odkazy na náš e-mail epicaczechfanclub@gmail.com !

Zlín, 18.5.2012

Fotky:

číst více

Epica, Praha 23.10.2009

Rubrika: Od vás, publikováno:

Škola mi skončíla kolem jedné, a tak jsem se vydala domů a převlíkla jsem se do vhodného oblečení . Ke klubu jsem dorazila až po čtvrté a těsně jsem se minula s Markem- viděla jsem ho zacházet. A tak jsem začala obcházet lidi, vybírat peníze(no moc jste se teda nevyšvihli na to, co jste říkali, ale to je jedno) a dávat podepsat listinu. Asi 20 mintu po mě dorazila slečna Doudieh. Přišel za námi Tuomas (kytarista a klávesista AD) a začal s námi kecat. Byl moc příjemný, máme jeho podpis, ale také podpis Heidi. Oběhla jsem několik lidí, když v tom dorazil Arien. Začal rozdávat podpisy a úsměvy na všechny strany. Já mezitím obíhala lidi, když v tom na mě zavolala slečna Doudieh, ať za ní jdu a sdělila mi, že nás Arien vezme na zvukovku a můžeme předat věci.


    Nejdříve jsme byli zavedeny k Simone, které jsme předaly květinu, listinu s podpisy fanoušků. Arienovi jsme dali půlitr s Prahou a také Becherovku. Simone se nás ptala, jak se to vyslovuje a nakonec to úsměšně zvládla :D. Zatímco Arien: Becherovka, áááá tu znám. Tu jsme chlastali v Praze, když jsme tu byli se střední školou! Simone se pak omluvila, že má rozdělanou práci a Arien si k nám stoupl a povídali jsme si. Povídal si s námi až do doby než ho zavolali, že musí do backstage. Rozloučil se s námi trojtvářovou pusou a řekl, že se uvidíme po koncertě. Zanechal tam po sobě plechovku od piva, no a plechovka je teď hezky u mě doma :D. Zrovna se začali hrnout lidi, tak jsme se rozeběhly a ukořistily první řadu uprostřed.


    Jako první hráli Sons Of Seasons. Tuhle kapelu jsem moc neznala, ale musím říct, že mě celkem mile překvapila. I když Epica je Epica, a tak jsem se chtě nechtě občas musela připojit myšlenkami k Matesovu „Dobrý, tak už jdi domů :D“. Další předkapelou byli mě již velmi známi Amberian Dawn. Je to jedna z oblíbených kapel. Škoda byla, že Heidi téměř nebylo slyšet. Zahráli i moji oblíbenou- Incubus, a tak jsem byla více než spokojená. Když začali hrát poslední píseň- River Of Tuoni, tak jsem začala být nervózní. Epica, za chvíli tu bude Epica- to bylo to, co znělo mojí hlavou.

číst více

Ája a Blackwish / Epica 6.11.2008 ? Praha

Rubrika: Od vás, publikováno:

Epica, holandská symphonic metalová kapela opět zavítala do ČR!!! A to bych nebyla já, abych se tam zase nevecpala;)

Já, se třemi kamarádkami jsme byly v rock café clubu (kde tato grandiózní kapela vystupovala) už asi 6 hodin předem. Seděly jsme v baru a čekaly, jestli přijde Simone, nebo jiný člen Epicy. Za chvíli dorazil Mark a Simone!! Šli dělat cosi na počítačích. Nejdříve jsme odchytli Marka, který se s námi vyfotil a dal nám autogramy. Chvíli na nás koukal jako na zjevy a musel se nesmírně bavit, když jsem se tam dohadovaly, která z nás za ním vlastně půjde první a osloví ho.
Potom jsme se zdráhaly oslovit Simone, která zrovna někomu psala sms . Ale odhodlaly jsme se (Ji si přece nenecháme ujít!) a oslovily Ji. Daly jsme Jí plyšáčka s věnováním.Potom se s námi vyfotila a dala nám autogramy a mile poznamenala , že s plyšáčkem bude spát.:-)

Potom (asi po 3 hodinách) jsme odchytly témeř celý zbytek kapely, když se prodírali barem k východu, protože chtěli jít ven, podívat se, jak to vlastně v Praze vypadá, vyfotily jsme se s nimi a nechaly si podepsat fotky (opět).
Při čekání na vpuštění „dravé“ zvěře k podiu jsme blbly a fotily nejrůznější kraviny.

Jako předkapela hráli finští AMBERIAN DAWN. Hráli úchvatě, jenom škoda, že měla zpěvačka docela tichý mikrofon...
Před koncertem nám Silva (na objednávku :-D ) napsala cedule s nápisama : "Drum Stick please" a "tower please", takže po konci předkapely naše slavná čtveřice v ruce třímala ručníky, trsátka a plailisty, i když byly trošku na kousky. Kytarista z kapely byl našimi cedulemi tak nadšen, že si ji dikonce vyfotil.


Za řevu a skandování "Epica! Epica! Epica!" nastoupili hvězdy večera: EPICA! Jako první skladbu hráli Indigo. Simone měla sice docela tichý mikrofon, ale zpívala úchvatně Markův řev ji dopňoval perfektně. Club byl hodně malý a tak bylo publikum s Epicou více v kontaktu. Mark a Simone natahovaly ruce do publika, házeli ručníky a flašky s nedopitým pitím( opět nestojí za zmínku že máme všechno doma) :-D.

Koncert byl úchvatný!!Simoniny vlasy nás doslovně pleskaly přes ruce a tváře. počítat! Když natahovala ruce k fanouškům, skoro jsme jí stáhly k sobě do publika. Chudák…

Když to všechno spočítáme ,ve švech praskající club narvaný fanoušky splnil svůj úkol.

Spočteno, podtrženo, ulovily jsme ručníky, podpisy, fotky, trsátka, paličku a jako boohus i podepsané blány od bubnů. A především, nádherné zážitky a ještě hezčí vspomínky.

Po koncertě jsme šly vykoupit obchod se "suvenýry". A potom pořádat hlavní hon večera . Nejdříve jsme "ulovily" Marca Jeho podpis jsme sice měly, ale nechaly jsme si podepsat oba dva ručníky a znovu jsem se s Ním vyfotily. Nechaly jsme si od Marca podepsat i výstřihy. Pak jsme odchytly Ada Poté jsme čekaly, jestli se vynoří zbytek. Mark, který viděl, že jsme z něho úplně hotový, za náma přišel! Začal se s náma (!!!) bavit a říkal něco v tom smyslu, že řekne ostatním členům kapely, aby vylezli ze zákulisí. A opravdu vylezli. Ariën Silvě podepsal paličku, kterou si vybojovala . Dokonce jí poznal a ptal se , jestli je ta, co držela tu ceduli!
Coen se nás pak ptal , když nám podepisoval ručníky , jsetli náhodou nemáme celou koupelnovou sadu. Celá naše grupa se vyfotila se Simone.


A těsně před tím, než jsme odešly, jsme ještě požádaly Marka o Mail a on nám ho dal!!!

Co říci nakonec? Velice skvělý ,úžasný, vydařený koncert! Myslím, že jako mnoho z nás doufám, že mezi nás Epica opět brzo zavítá.

Ája a Blackwish

číst více

Coloth / Epica 6.11.2008 – Praha

Rubrika: Od vás, publikováno:

5 Dlouhých měsíců, 150dní, kdy jsem měl doma pod neustálým dohledem svůj lístek na Epicu, jsou pryč. Včera večer jsem kolem půl páté vyrazil z domova bez tušení, že zažiju jeden z nejlepších večerů svého života. Koncert Epicy byla ta nejlepší pařba, co jsem zažil a kam se hrabali Nightwish, protože na ně bylo moc lidí.

Sešel sem se s pár lidmi, se kterými jsem celých 5 měsíců prohazoval názory na budoucí show a nikdy v životě jsem je neviděl. Přesto, že jsem měl strach, jestli na mnou "zorganizovaný" sraz vůbec někdo přijde a jestli ano, tak co to bude za lidi, nakonec se ukázalo, že jsem se neměl čeho obávat. Z původních pěti sice dorazili jen dva, ale byli to lidi "do pohody". Neměli připomínky k mýmu způsobu paření (což krom všeho bylo napodobování deathmetalového chrapotu) a to mně těšilo mimo jiné taky.

Na místo se nám nicméně podařilo dojít kolem šesté, kde jsme jako jedni v prvních čekali u vchodu do klubu, kam jsem v životě ani nos nestrčil. V naději, že skončíme v prvních řadách, jsme vstoupili a ještě kolem nás nenápadně prošla část hlavní hvězdy večera. Klub byl v té době nicméně ještě poloprázdný, vzduchu bylo dost a my skončili s těma dvěma O.K. lidma někde kolem páté řady. U rozpitého piva, čekali jsme na předkapelu, která se zdála na poslech celkem nadějná. A je to tady, odbíjí sedmá večerní, pár minut ještě čekáme a pak zhasínají světla. Několik stovek lidí začíná hlasitě vítat předkapelu.

Po intru, přichází The Curse, opravdu pořádná řežba. A ačkoliv moc koncertů jsem nezažil, byl sem přesvědčen, že zpěvačka jela na playback. Ale Valkries, píseň, kterou znám nejlépe, mi potvrdila, že ona má jen tak kvalitní výstup naživo. No každopádně trochu zaspal zvukař, když moc "osolil" bicí a ztišil vokál. Amberian Dawn podali krásný výkon a ani jsem moc neskákal a nekřičel, protože jsem se jen soustředil, kdy konečně přijde ta kýžená Epica. Ke konci vystoupení předkapely už výrazně ubylo místa, vzduchu a jiných potřebných látek a mezi kapelami jsme si dali ještě jedno pivo. Trochu v podnapilém stavu, čekám na to, až opět, podruhé za večer, zhasnou světla. A přichází to.

Epica nastupuje na pódium a zvuk řvoucích fanoušků drtí uši všech, ale to je nám přeci jedno! Přichází moje srdeční záležitost, Krásná Simone a její už profesionální hlas a kvalitní výstup hned v první písni "The Obsessive Devolution". Krásný hlasový souboj krásky a zvířete! a po jedné z následujících, po "Menace of Vanity" se dostávám prakticky do transu, ze kterého se nedostanu až do konce. Je půl desáté a doznívá "The Phantom Agony". Co to ta kapela dělá? oni odcházejí? to nesmíme dopustit! skandujem "EPICA!!!". Epica!!! A ještě jednou....

Kapela dorazí ještě jednou a zahraje další tří písně, kde sice Simone občas vypadne hlas, ale to se není čemu divit! blesky fotoaparátů jsou intenzivnější než světla kolem pódia a závěrečný potlesk je nekonečný. Epica je pryč. Koncert je pryč?! Ne přeci! Koncert navždy zůstane v mých vzpomínkách a myslím, že nejen v mých.

číst více

Longer / Epica 5.11.2008 – Zlín

Rubrika: Od vás, publikováno:

Zdravím metalisti. Rád bych se s váma podělil o zážitky z koncertu Epicy ve Zlíně. Jelikož jsem jedním z Adminů webu tak jsem se na koncert těšil opravdu hodně. Web už jede přes rok, a zpráva, že Epica bude hrát v ČR se poslouchala úžasně. Bohužel pak přišlo to nejhorší. Simone onemocněla a koncert byl zrušen. Od začátku oznámení uplynul necelý půlrok a Simone opět začala koncertovat. A pak to přišlo. V rámci velkého světového turné k nové desce "The Divine Conspiracy" zavítá Epica na dvou koncertech do ČR! Tato zpráva nás potěšila nejvíc. Poslední týden, a je to tady....

V den koncertu jsme byli domluvení partička pěti lidí. Do Zlína jsme jeli busem :D Už samotná jízda stála za to. Po příchodu k MoR Café nás ohromil dvoupatrový autobus Epicy a hned jsme dali foto ;) Šli jsme čekat do vstupní haly kde už pár desítek lidí nadšeně čekalo. A tady platilo přísloví „Kdo si počká, ten se dočká“ Dočkali jsme se Simone, která když sbíhala točité schodiště, všem se otvírali ústa :D ( Teda aspoň mě) Těch pár desítek šťastlivců mělo štěstí. Simone byla velmi vstřícná fotila se a podpisovala s radostí :) Po pár fotkách ale záhadně zmizela a už se neukázala. Bohužel se neukázala ani po koncertě, takže nás to trochu zklamalo. Když jsem se bavil s Markem, tak jsem se ho ptal jestli Simone přijde a říkal, že někdy přijde on s Adem a někdy zas ostatní. Nevadí, hlavně že máme fotku a podpis ;)

Oficiálně měli vpouštět lidi do koncertního sálu v 7 večer ale stalo se tak o čtvrt hodiny později. Jakmile se oteřeli dveře, jak už tak tomu bývá, většina nadržených fandů (včetně nás) se nahrnula pod pódium. Ale abychom si vystáli ta nejlepší místa, musely naše nohy trpět :D na místě jsme se seznámili s Hankou z Kopřivnice, ktérá se ukázala jako perfektní fanoušek. Pak jsme poznali i zbytek její bandy. Stáli jsme asi 45minut než začala mocná předkapela Amberian Dawn. Jejich vystoupení se nadmíru povedlo, nemělo jedinou chybičku. Perfektně komunikovali s publikem a hudebně špička až na první dvě skladby, které ještě nebyly řádně dozvučené. Amberian Dawn hráli přibližně 50 minut a myslím že se jim první představení v ČR povedlo na jedničku.

Epica nastoupila přibližně v 21:00 a fanoušci byli div bez sebe když se jako první na pódiu oběvil Arien. Jako druhý přiskákal Coen. Pak přišel Yves, který držel a pil Gambrinus! Mark přišel na pódium s velkým řevem a začala Obsessive Devotion. Po chvilce hraní přišla na pódium Simone a to bylo největší skandování lidí, doslova ji to přeřvávalo. Simone působila vyrovnaným dojmem ale místy jakoby zapomínala komunikovat s okolím a posluchači. Epica byla zvukově i vizuálně špička. Světla a efekty naprogramované přímo k hudbě dodávaly tu správnou atmosféru. Ke konci všichni odběhli do zákulisí a fandové si obrovským křikem vyžádali přídavek v podobě tří songů. Nakonec házeli flašky, ručníky, Arien paličky...:D Chytl jsem si flašku Dobré Vody od Marka.

Po koncertě jsme šli doplnit tekutiny k baru a čekali jsme jestli se objeví někdo z kapely. Po chvíli klábosení jsme jako prvního viděli Ada, tak jsme se k němu rozběhli a šli si pro podpisy. V této příležitosti jsem mu řekl o našem webu, a Ad se nestačil divit :) Poprosil jsem ho aby nám něco napsal a napsal nám věnování pro náš web. Dali jsme ještě pár fotek a šli dál. Hned vedle byl Yves, ten byl fakt v pohodě a zavtipkoval a pak nám podepsal věnování pro web :D Kousek stranou stál Mark u kterého sme strávili asi nejvíc času. Když jsem se s ním fotil, trochu jsem zkusil zagruntovat a on se přidal, parádička. Samozřejmě když jsem mu řekl o našem webu byl strašně rád a popřál nám hodně štěstí do budoucna. Chtěl jsem mu ještě říct o jejich webmasterovi, který neodpovídá na maily ale nakonec jsem si to rozmyslel. Tak jsme chvilku stáli a poslouchali dotazy na něj. Pak jsem s ním chtěl hodit ještě pár fotek a tak jsem se ho zeptal jestli se semnou může ještě vyfotit. On na to dodal, že jestli mu dám svoje pivo tak jo :D Trochu komické, podívali jsme se drsně na sebe a vyměnili jsme si pivka :D Pak následovalo husté foto, pozdrav rukou. Ještě jsme tam chvilku postávali a kecali a pak se u marka objevila taková partička lidí. V rukou měli letáčky s názvem Orbis Metallum. Byli to lidi, se kterýma jsme nedávno spřátelenými weby. www.metallum.cz My na ně „Vy jste z OM?“ Oni že jo. Tak jsme si tam během 20 vteřin podali ruce což Mark trošku nechápal a bylo to pro něho asi dost komické když se pořád smál. Ještě jsme chvilku pobyli na místě a pak pro nás přijel odvoz, takže jsme se museli se všemi rozloučit a jít. Jediné co nás mrzelo, že Simone se po koncertu už neukázala. My jsme měli to štěstí, že jsme ji chytli před koncertem. Osobně si myslím, že se koncert vydařil na 100% Byl to zážitek, na který se nezapomíná.

číst více

Stověžaté univerzum, aneb Epica v Praze

Rubrika: Od vás, publikováno:

Stověžaté univerzum, aneb Epica v Praze

Pátek 23.10 byl dnem, na který jsem se těšil snad více, než jako malý kluk na Vánoce; několik měsíců se na mě z nástěnky smála vstupenka, slibující neopakovatelný zážitek v podobě koncertu holandské metalové formace Epicy. S blížícím se dnem D rostlo očekávání smíšené s napětím; ukázalo se, že nervozita nebyla na místě - proud nakonec nevypadl, chřipka mě neskolila a Česko nikomu válku nevyhlásilo a tak jsem v pravý čas stanul několik metrů od pódia; a jak nakonec koncert dopadl?

Dějištěm onoho koncertu se stal klub Abaton, troSons of Seasonsšku zastrčená scéna v pražské Libni. Prostor před klubem se zaplnil už hodinu před koncertem, který nakonec začal o hodinu a půl později než bylo avizováno (jestli jde o typický jev pouze metalových/rockových akcí nevím). Industriální prostor klubu se během dvaceti minut změnil ve výheň takřka pekelnou a čekání se stávalo nesnesitelným...

V tu chvíli prostor potemněl a na scénu vtrhla první předkapela, němečtí Sons of Seasons; jde o projekt klávesáka amerických Kamelot, který se pohybuje na hraně symfonického a progresivního metalu. Skupina odehrála krátký set, za zmínku stojí úvodní ,,Gods of Vermin" a vypalovačka ,,Fallen Family", ve které se v několika momentech objeví mezzosoprán zpěvačky Epicy - pro mě trošku nepochopitelně odzpíval její part zpěvák Henning Basse. Sons of Seasons publikum rozehřáli a zmizeli stejně rychle, jako se objevili. To následující předkapela, finští Amberian Dawn, jejíž styl je přeci jen bližší Epice, byla přijata s mohutnými ovacemi. Finové (propagující novou desku The Clouds of Northland Thunder) se poprvé představili s velkým úspěchem českému publiku již loni, taktéž v roli předskokanů Epicy. Tentokrát skupina dostala téměř dvojnásobný, zasloužeEpica - Simone Simonsný prostor pro předvedení svého umu. Odehráli skvělé představení, výsledný dojem kazil jen zvuk - zpěvačka Heidi Parviainen téměř nebyla slyšet a během klávesového sóla se objevovaly šumy, přesto byl vidět posun skupiny po hudební stránce - nedivil bych se, kdyby se u nás příště představili v rámci samostatného koncertu.

Zlatý hřeb večera na sebe nenechal dlouho čekat. Po mohutném intru z nové desky přichází první skladba, ,,Resign to Surrender"; nevím, co se v tu chvíli stalo, ale čas začal plynout jinak - tóny mi pronikaly do každé buňky v těle, horko zmizelo a vzduch byl nasycený neopakovatelnou atmosférou... po starším kousku, skladbě ,,Sensorium" přišla vypalovačka ,,Martyr of the Free World", kousek s podladěnými kytarami, gregoriánským chorálem a spoustou skvělé vaty okolo. Následující ,,Fools of Damnation", kousek z předchozí desky s lehce arabskými motivy byl pro mě vrcholem večera - bolavé krční svaly mluví za vše. Debutní deska nám byla připomenuta skrze skladbu ,,Cry for the Moon", kdy se skupina stylem nejvíce blížila gothic metalu. ,,Unleashed" s bonusovým smyčcovým intrem (Antonín Dvořák se musel při dotazu, zda jde o jeho dílo, protočit v hrobě) ukázala těsnou vazbu skupiny na vážnou hudbu. V baladě ,,Tides of Time" Simone použila operní rejstřík, vysoké tóny bohužel transponovala níže (v několika momentech večera se ukázalo, že má menší problémy s hlasem); brzy následovala závarečná ,,The Phantom Agony", skladba s nádhernou instrumentální částí, kterou má pod palcEpica - Mark Jansen a Isaac Delahayeem symfonický orchestr (ač puštěný z playbacku). Konec? Ale kdeže, stačilo trošku řevu a halou se ozvalo ,,blízkovýchodní" intro země svaté - skladba ,,Sancta Terra" nám připravila půdu pro závěrečný kousek ,,Consign to Oblivion" - a bylo po ,,boji". Závěrečné loučení, rozdání ,,suvenýrů" v podobě paliček, trsátek (ručníků, prázdných lahví a plechovek od piva) a dav lidí hrnoucí se do chladného podzimního večera...

Co dodat? Pro mě bylo pražské vystoupení Epicy koncertním vrcholem roku - jen trošku zamrzelo, že z nové desky bylo zahráno jen několik skladeb - inu svět není dokonalý; což je jen dobře.

Tomáš Soukup
Odkaz: http://tomassoukup.blog.idnes.cz/

číst více

Koncert Zlín

Rubrika: Od vás, publikováno:

Zdravím metalisti,
když píšu tuhle novinku, ještě jsem pořádě naladěný ze včerejšího koncertu. Byl naprosto úžasný. Už hodinu před koncertem panovala v MoR Café vypjatá atmosféra a čekání na začátek se zdálo nekonečné. Ti kdo přijeli brzy, měli štěstí, protože asi hodinku před začátkem se v hale objevila Simone, kterou už hned zahrnuli Fanoušci, kteří si dali na čas (včetně mě). Když říkám štěstí, myslím že to opravdu bylo, protože Simone se po koncertu už neukázala. Koncert probíhal velmi dobře. První nastoupili Amberian Dawn, kteří perfektně naladili publikum. Pak nastoupila Epica. Ostatně můžete se mrknout na krátké video, kde můžete vidět příchod kapely a skandování publika (omlouváme se za kvalitu zvuku). Simone působila vyrovnaným dojmem, místy jí to někdy ujelo ale i tak to bylo perfektní. Po koncertu jsme čekali jestli se někdo objeví a dočkali jsme se Marka,Ada a Yvese kteří nadšeně mluvili s Fandy, fotili se a podpisovali. Mluvil jsem s markem a zmínil jsem se o našem webu přičemž byl nadšený a napsal nám věnování.

Připravili jsme pro vás v Galerii dvě nové sekce, kde můžete uploadovat své vlastní fotky. Pokud ale budete chtít něco uploadovat, musíte se zaregistrovat a přihlásit. Po zaregistrování taktéž budete moci psát do fóra. Doufáme že se rozjede. Kdo by měl nějaké náměty nebo připomínky, fotky, videa z koncertů, může zasílat na mail milicka1@seznam.cz nebo darkraptor@seznam.cz .
Přeju těm co půjdou do Prahy aby si koncert užili naplno.

Epica ve Zlíně zahrála tento tracklist:
1. Indigo
2. Obsessive Devotion
3. Sensorium
4. Never Enough
5. Fools of Damnation
6. Cry for the Moon
7. Solitary Ground
8. Quietus
9. Seif Al Din
10. Mother of Light
11. Chasing the deagon
12. The Fantom of Agony
+ přídavky Sancta Terra, Menace of Vanity, Consign of Oblivion

podpis

číst více