Epica 8 - Omega

Rubrika: Novinky, publikováno:

Epica dnes zveřejnila název nového alba, bude se jmenovat Omega.
Ukázku si můžete poslechnout poté, co projdete labyrintem zde:
https://media.nuclearblast.de/shoplanding/2020/Epica/game/index.html

Album jde do předprodeje již tento pátek.číst více

Studio vlog #10

Rubrika: Novinky, publikováno:

Je čas se opět soustředit na naše připravované album! Zde je další studiový Vlog, který vám dává zákulisní pohled na nahrávku alternativní akustické bonusové verze některých skladeb z připravovaného alba.číst více

Devátý VLOG z nahrávání

Rubrika: Novinky, publikováno:

Tady je další VLOG ze studia, který poskytuje náhled na nahrávání osmého alba EPICY! V této části se koukneme na to, jak nahrávali své vokály Mark Jansen, sbor a také na nahrávání doprovodných vokálů.


číst více

Studio vlog #8 - zkušebna

Rubrika: Novinky, publikováno:

Tady je VLOG č. 8, díky čemuž se můžete podívat do zákulisí EPICA #8 V této epizodě se podíváte na hlasové nahrávky Simone. Kvůli Covid-19 Simone nemohla cestovat, takže kapela byla nuceni nahrávat její vokály na dálku z Bader Studios.číst více

Novinky o chystaném albu

Rubrika: Novinky, publikováno:

1) Album začalo vznikat před 2 roky.

2) Mark Jansen nahrával své vokály doma na Sicílii, protože kvůli pandemii COVID-19 nebylo možné vycestovat z Itálie.

3) První písnička nového alba bude s orchestrem a se sborem - tak jak je již zvykem.

číst více

Studio vlog k novému albu #8 - 7. díl

Rubrika: Novinky, publikováno:

Web je zpět!

Rubrika: Novinky, publikováno:

Vážení a milí fanoušci,


s potěšením Vám nyní můžu oznámit, že web je zpátky v plném provozu. Máme pro Vás nachystáno spoustu novinek - jsme napojení na nový projekt kapely, který se bude týkat propagace nového alba. Určitě budou probíhat různé soutěže, v budoucnu doufejme i srazy. Více informací čekejte brzy. Novinkou je členská sekce - do té budou mít přístup pouze zaregistrovaní uživatelé. Právě zde budou probíhat různé ankety, soutěže a interní záležitosti fanklubu.

číst více

Epica v Praze - 20.1.2015

Rubrika: Novinky, publikováno:

Setlist:
1. Originem (intro)
2. The Second Stone
3. The Essence of Silence
4. Unleashed
5. Storm the Sorrow
6. Martyr of the Free Word
7. The Obsessive Devotion
8. Victims of Contingency
9. The Last Crusade
10. Cry for the Moon
11. The Phantom Agony
Přídavky:
12. Sancta Terra
13. Unchain Utopia
14. Consign to Oblivion

Na další koncert Epicy v České republice jsme nemuseli příliš dlouho čekat. Od jejich posledního vystoupení, které se konalo loni v červenci na festivalu Masters of Rock, uběhlo sotva půl roku. Kapela se u nás zastavila v rámci druhé části evropského turné k poslední desce The Quantum Enigma. Nicméně zřejmě vzhledem k tomu, že je u nás poslední dobou tak často (a ještě bude, jak se dočtete později), tento rok se nepořádaly v ČR tradiční dva koncerty v Praze a ve Zlíně, ale volba padla pouze na Prahu. Tam jsme samozřejmě nemohly chybět, takže vám nyní můžeme sepsat obvyklý report. :)

Koncert v pražské MeetFactory byl oznámen už v červnu minulého roku, takže se není čemu divit, že se týden před datem konání vyprodaly všechny vstupenky. Ještě rychleji se vyprodaly i lístky na VIP meet & greet s kapelou, které zmizely již během podzimu. S Natálkou jsme se však tentokrát na meet & greet nechystaly, takže nám to ani tak nevadilo. :)

Epica Czech GingerbreadV úterý jsme se s Natálkou jako obvykle sešly o něco dříve a připravily si dárky pro kapelu. Jako vždy jsme jim chtěly darovat něco typicky českého, takže tentokrát od nás dostali velkou lahev Becherovky a pardubický perník s Českou republikou a logem Epica (viz foto). Poté už byl čas vyrazit k místu konání. Původně jsme plánovaly dorazit k MeetFactory asi tak ve čtvrt na sedm, po menších problémech s MHD jsme však ke klubu došly až pět minut před sedmou, když už se pouštělo dovnitř. U dveří jsme byly odbaveny, dárky jsme si ponechaly u pořadatelů a pak už jsme vešly do sálu, v němž už postávalo značné množství lidí. Zabraly jsme místa asi tak v deváté řadě uprostřed a pak už jsme jenom čekaly, zatímco se prostor kolem nás pomalu, ale jistě plnil. Po necelé půlhodince pohasla světla v sále a rozeznělo se poměrně netradiční intro – skladba Montagues & Capulets z Prokofjevova baletu Romeo & Julie (pro zajímavost: stejnou skladbu Epica odehrála s orchestrem v rámci koncertu The Classical Conspiracy). A to už na pódium začala přibíhat první předkapela, Diablo Blvd.
Diablo Blvd
Belgická hardrocková banda Diablo Blvd., jejímž frontmanem je bývalý stand-up komik Alex Agnew, u nás není příliš známá, ačkoliv existuje již od roku 2005. Na koncertě představovala své poslední album Follow the Deadlights, zazněly však i hitovky z předchozího alba Builders of Empires. První předkapela má vždycky tak trochu nevděčný úkol publikum rozehřát a navnadit na hlavní hvězdy večera, i když většina fanoušků přišla hlavně kvůli Epice a Dragonforce. Nicméně Diablo se tohoto úkolu zhostilo se ctí a půlhodinka jejich vystoupení utekla poměrně příjemně. Kapela zaujala energickým zvukem a charismatickým projevem zpěváka Alexe, který se o kontakt s publikem neustále snažil, i když reakce byly hlavně zpočátku vlažnější. Fanoušci však zareagovali na výzvu rozsvítit své telefony, foťáky a zapalovače během balady Saint of Killers, a během chvíle se celé publikum blýskalo. Krátký úryvek z videa můžete vidět na Facebooku kapely. Nás pobavili hlavně dva fanoušci, kteří svými mobily podsvítili kelímky s pivem a podpořili tak atmosféru svítícím pivem (viz foto) :) Během poslední skladby Black Heart Bleed už byla v sále ta správná koncertní atmosféra a kapele se dokonce podařilo v refrénech publikum i rozezpívat.Diablo Beer

číst více

The Power of Love

Rubrika: Novinky, publikováno:

Dnes vyšla již dlouho avizovaná coververze skladby The Power of Love od kapely Frankie Goes to Hollywood, na níž se podílely velké osobnosti nizozemské metalové scény, včetně Simone Simons a Marka Jansena.

Ode dneška si tedy můžete singl stáhnout na stránce http://www.thepoweroflove.nl/ výměnou za libovolnou částku (nejméně 2 €, nejvíce tolik, kolik můžete dát). Veškerý zisk za download poputuje mezinárodní organizaci Červený kříž (Red Cross), která ho použije na pomoc obětem sexuálního násilí v problémových oblastech na celém světě.

Kromě Simone a Marka se na skladbě podíleli také například Floor Jansen (Nightwish, ReVamp), Dianne van Giersbergen (Xandria), Ruud Jolie (Within Temptation), Charlotte Wessels (Delain), Marcela Bovio (Stream of Passion), Anneke van Giersbergen (The Gentle Storm, ex-The Gathering), George Oosthoek (ex-Orphanage), Arjen Lucassen (Ayreon) a další.
O nahrávání, produkci a mix se postaral Joost van den Broek ze studia Sandlane Recording Facilities, s nímž také spolupracovala Epica při nahrávání alba The Quantum Enigma.

číst více

Nový design!

Rubrika: Novinky, publikováno:

Dovolujeme si vám představit zbrusu nový design našeho webu! Tento design pro nás vytvořila velmi talentovaná mladá grafička a studentka architektury Andrea Kuncová. Myslíme, že se jí perfektně povedl a jsme s výsledkem naprosto spokojeni. Děkujeme! Co si myslíte o designu vy? Hlasujte v nové anketě pod vzkazníkem :-) ... V průběhu let bylo zvykem měnit design s vydáním nové desky. Pojďme si tedy teď připomenout jak to všechno začalo a jak se náš web měnil:

Epica - Design - TDC Epica - Design - DYU Epica - Design - RFTI

(2007)                                     (2009)                                     (2012)

číst více

123>>

Go to page