Solitary Ground (Single)

Rubrika: Diskografie, publikováno:

Solitary Ground

Datum vydání: 12. května 2005
Label: Transmission Records
Délka alba: 15:28
Produkce: Sascha Paeth, Olaf Reitmeier

Tracklist:
01 - Solitary Ground (Soundtrack Version)   4:05
02 - Solitary Ground (Remix)   3:09
03 - Mother of Light (A New Age Dawns - Part II) (Previously Unreleased Version, without grunts)   5:56
04 - Palladium (Previously Unreleased Track)   2:54

číst více

Never Enough (Single)

Rubrika: Diskografie, publikováno:

Never Enough

Datum vydání: 10. srpna 2007
Label: Nuclear Blast
Produkce: Sascha Paeth, Epica

Tracklist:
01 - Never Enough (Radio Edit)   3:41
02 - Chasing the Dragon (Radio Edit)   3:50
03 - Safeguard to Paradise (Piano Version)   3:50

Singl vyšel ve dvou verzích – jako Radio Promo CD (neprodejné) pouze s prvními dvěma skladbami a jako digitální download v e-shopu Nuclear Blast se třemi skladbami.

číst více

Unleashed (Single)

Rubrika: Diskografie, publikováno:

Unleashed

Datum vydání: 25. září 2009
Label: Nuclear Blast
Produkce: Sascha Paeth, Epica

Tracklist:
01 - Unleashed   5:48
02 - Resign to Surrender (A New Age Dawns - Part IV)   6:19

Singl vyšel pouze jako neprodejná promo kopie.

číst více

Consign to Oblivion (významy)

Rubrika: Diskografie, publikováno:

Mark a Simone komentují hudbu a texty písní z alba Consign to Oblivion:

01. Hunab K'u
Hudba
Mark: Toto intro složil Yves Huts. Měli jsme na výběr ze dvou různých písní pro intro, tu druhou jsem složil já. Moje intro navazovalo na minulé intro, které můžete slyšet na albu The Phantom Agony. Jelikož jsme se nechtěli opakovat, a Yvesovo intro bylo navíc moc pěkné, nakonec jsme se rozhodli pro to jeho.
Text
Mark: Hunab K’u je prolog k (prozatím) třídílnému konceptu A New Age Dawns (Úsvit nového věku). Vypráví příběh počátku a středu vesmíru.

02. Dance of Fate
Hudba
Mark: Písnička je vystavená hlavně na refrénu a dvojverších a byla částečně vytvořena v Yvesově domácím studiu, kde jsme já, Coen a Yves pracovali na mnoha písničkách. Yves složil některé kytarové party a tato skladba brzy spatřila světlo světa. K Simoniným vokálům jsme také brzy dospěli.
Text
Simone: Tato skladba je o našem osudu. Každý si musí prožít svůj vlastní osud, ať už se mu to líbí nebo ne. Někteří se tomu snaží vzepřít, ale brzy si uvědomí, že i toto vzdorování bylo součástí jejich osudu. Nevěřím v náhodu a myslím si, že musíte prožít svůj osud. Nesmíte se snažit ovlivnit budoucnost a vymazat tak minulost. Někdy je vaše budoucnost tak nejistá. Nevíte, jak dlouho budete ještě žít. Můžete si myslet, že jste ještě mladí a máte celý život před sebou, ale zároveň můžete být třeba smrtelně nemocní! Něco takového vás vždycky přinutí si uvědomit, jak je vlastně život křehký. Myslím, že tento text není těžké pochopit.

03. The Last Crusade
Hudba

Mark: K této skladbě jsme nejdříve složili intro a brzy poté jsme vyřešili i zbytek. Dali jsme si za úkol napsat písničky s chytlavými refrény. Tohle je jedna z nich. Když jsme hráli písně z předchozího cédéčka před publikem, všimli jsme se, že písničky jako Cry For The Moon měly obrovskou odezvu, hlavně díky chytlavým refrénům. Už jsme párkrát hráli The Last Crusade živě a zdálo se, že refrén lidem zůstával v hlavě.
Text
Mark: Text vypovídá o skupině fanaticky náboženských lidí. Existují snad v každém náboženství - pevné jádro, které chodí od domu k domu a snaží se lidi přesvědčit o svých myšlenkách. To je neuvěřitelně otravné. Například, když vás někdo osloví na ulici a vtáhne do rozhovoru, který většinou končí jednostranně. Jejich jediný cíl je vás konvertovat na jejich víru, a vaše vlastní názory nebo argumenty neberou na vědomí nebo je jednoduše odmetou mdlým úsměvem. Tohle nemám rád a proto jsem o tom napsal píseň z jejich pohledu. Pojmenoval jsem ji The Last Crusade (Poslední křížová výprava), protože si myslím, že to je jeden z posledních případů a že si brzy lidé uvědomí, že všechna ta různá náboženství vedou ke stejnému základu, a tak nakonec všichni uvěří v jednoho Boha.

04. Solitary Ground
Hudba

Mark: Tuhle písničku jsme museli mnohokrát sestříhávat, než jsme s ní byli konečně spokojení. Původně byla mnohem delší, ale smrskli jsme jí do chytlavějších rozměrů. Původní délka byla tak trochu nudná a rozvleklá. Tuhle písničku jsme dokončili, až když už jsme byli ve studiu.
Text
Simone: Je to velice osobní skladba, konkrétně je o mojí touze mít kam jít, mít domov. Na jedné straně je cestování po světě s kapelou naprosto úžasné, ale někdy si vážně přeju, abych si už nikdy nemusela znovu balit kufry.

05. Blank Infinity
Hudba

Mark: Tohle je rychlá a neotřelá písnička, dobře se poslouchá, na začátku je klidné klavírní intro a postupně se rozvine v pocit středního tempa. Je to jedna z prvních písní, které jsme složili pro toto album.
Text
Simone: Je to obrovská směsice pocitů, frustrace, nekonečné pole plné myšlenek. Myslím, že jsem spoustu věcí napsala podvědomě, a ty se až po chvíli objevily jasně v mojí mysli.

06. Force of the Shore
Hudba

Mark: Tohle je první opravdu tvrdá píseň na albu. Muzika do toho prostě praští, začíná opravdu silnými sbory. Tato skladba obsahuje snad všechny možné prvky Epicy - sbory, orchestr, chrapot, výkřiky, Simone a samozřejmě taky spoustu metalu. Pouze prostřední část je o něco tišší, ale i tak je to velice divoká píseň.
Text
Simone: Tato skladba je o dokonalém vzhledu, který je v dnešní době tak důležitou částí naší společnosti. Všechno je jenom o vzhledu. Lidé se na něj tolik soustředí, až zanedbávají svou vnitřní sílu. Schovávají se za maskou. Až příliš se snaží dostihnout minulost, kdy byli mladí, až zapomínají žít v přítomnosti. Název Force Of The Shore (Síla pobřeží) je taková metafora k přísloví "nesuď knihu podle obalu".

07. Quietus
Hudba

Mark: Yves přišel s nápadem irsky znějícího intra a já jsem ho brzy následoval se základem skladby. Myslím, že tahle písnička bude oblíbená na koncertech, protože do ní můžeme snadno vtáhnout i diváky.
Text
Simone: Lidé se musí v životě rozhodovat. Většinou takový druh rozhodnutí, který lidem pomůže dospět, jim také vezme nevinnost. Často je velmi obtížné udělat takové rozhodnutí. Někdy se rozhodnete špatně a pak se bojíte následků.

08. Mother of Light
Hudba

Mark: Základ pro tuto skladbu je už vážně hodně starý. Původně jsem ji složil s úmyslem použít ji do nového alba Decipher kapely After Forever. Ale když jsem ji dokončil, měl jsem pořád pocit, že té písni něco chybí, proto jsem se rozhodl ji nakonec do alba nepoužít. Je hřích použít skladbu, se kterou se necítíte spokojeni. Takže nakonec mi trvalo asi 3 až 4 roky, než jsem ji konečně dokončil. Jsem rád, že jsem našel trpělivost, protože teď konečně zní tak, jak jsem vždycky chtěl, aby zněla!
Text
Mark: Tento text je asi nejosobnější ze všech, které jsem kdy napsal, takže nechám na posluchačích, ať si ji každý sám vysvětlí podle svého.

09. Trois vierges
Hudba

Mark: Já osobně mám moc rád balady, které tak trochu připomínají muzikál. Tohle je také duet Simone a Roye Khana z kapely Kamelot. Jelikož mi přijde, že jeho hlas vyniká nejlépe v baladách Kamelotu, rozhodli jsme se, že mu tato píseň sedne asi nejlépe. Vlastně jsme ji pro něj složili ještě dříve, než jsme se ho vůbec zeptali. Skladba bude také použita pro nizozemský film Joyride, pro který Epica složila soundtrack.
Text
Simone: Měla jsem za úkol napsat tento text pro film Joyride. Název písně se odvolává na téma, na kterém je založená většina filmu. Moc o tom nechci mluvit, jelikož film ještě nebyl vydán.

10. Another Me 'In Lack'ech'
Hudba

Mark: Tohle je jediná písnička, kterou jsem celou složil sám. Chtěl jsem udělat skladbu s opravdu výraznými a hlasitými basy. Je v ní taky mnoho sborů. Nejdříve jsem ji chtěl použít jenom jako bonus pro jeden ze singlů, ale protože zněla opravdu skvěle, rozhodli jsme se ji nakonec použít na album.
Text
Mark: Je to vlastně o přísloví, které je staré jako lidstvo samo: "nečiň druhému, co nechceš, aby on činil tobě". Mayové k němu přidali ještě dovětek "protože jednou budeš tím druhým". In Lack’ech, podtitul písně, znamená "jsi jen moje jiné já". Když budete působit jiným zlo, vrátí se vám to, ale taky to platí naopak "čiň dobro a dobro se ti vrátí".

11. Consign to Oblivion
Hudba

Mark: Tohle je pro mě nejoblíbenější písnička z celého cédéčka. Původně měla být o dost kratší, ale protože mi spoustu fanoušků psalo, že doufají v dlouhou skladbu na novém albu, rozhodli jsme se ji prodloužit na necelých 10 minut. Jsem fanouškům vděčný za tuto radu, protože bez nich by vlastně tahle písnička nevznikla tak, jak vznikla. Myslím, že bude naší stálicí na setlistu!
Text
Mark: Text je o tom, že v dnešní době se lidé starají jenom sami o sebe a vůbec je nezajímá příroda, natož ostatní lidé, a to se stále zhoršuje. Jediné, co hraje roli, je udržovat ekonomiku a udržovat dobré výnosy. Ale ve skutečnosti jde v životě o mnohem víc!! Tenhle zastaralý způsob myšlení se musí změnit, jinak nás čeká dramatická budoucnost. Protože se raději koukám na světlou stránku věcí, věřím, že ta změna nakonec přijde, ale musí se to stát co nejdříve!

číst více

Storm the Sorrow (Single)

Rubrika: Diskografie, publikováno:

Storm the Sorrow

Datum vydání: 2. února 2012
Label: Nuclear Blast
Produkce: Sascha Paeth

Tracklist:
01 - Storm the Sorrow   5:12

Singl vyšel pouze jako digitální download na iTunes včetně digitálního designu.

číst více

Quietus (Silent Reverie) (Single)

Rubrika: Diskografie, publikováno:

Quietus 2-Track

Singl Quietus (Silent Reverie) existuje ve dvou verzích:

2-track single
Datum vydání: 27. října 2005
Label: Transmission Records
Produkce: Sascha Paeth, Olaf Reitmeier, Epica, Hans Pieters

Tracklist:
01 - Quietus (Silent Reverie) (Single Version)   3:54
02 - Linger (Orchestral Version)   4:17

4-track maxi single
Datum vydání: 3. listopadu 2005
Label: Transmission Records
Produkce: Sascha Paeth, Olaf Reitmeier, Epica, Hans Pieters

Tracklist:
01 - Quietus (Silent Reverie) (Single Version)   3:54
02 - Crystal Mountain (Previously Unreleased Orchestral Version) (Death Cover)
03 - Quietus (Previously Unreleased Grunt Version)   3:45
04 - Crystal Mountain (Previously Unreleased Track) (Death Cover)   4:48

Quietus 4-Track

číst více

Requiem for the Indifferent

Rubrika: Diskografie, publikováno:

Requiem for the Indifferent

Datum vydání: 9. března 2012
Label: Nuclear Blast
Délka alba: 77:57
Produkce: Sascha Paeth, Epica

Tracklist:
01 - Karma (Prelude)   1:32
02 - Monopoly on Truth   7:11
03 - Storm the Sorrow   5:12
04 - Delirium   6:07
05 - Internal Warfare   5:12
06 - Requiem for the Indifferent   8:34
07 - Anima (Interlude)   1:24
08 - Guilty Demeanor   3:22
09 - Deep Water Horizon   6:32
10 - Stay the Course   4:25
11 - Deter the Tyrant   6:37
12 - Avalanche   6:52
13 - Serenade of Self-Destruction   9:52
Bonusové skladby:
14 - Twin Flames (Soundtrack Version)   5:02 / (Regular Version)   4:47
15 - Nostalgia   3:26

RECENZE

číst více

Retrospect (10th Anniversary)

Rubrika: Diskografie, publikováno:

Retrospect

Datum vydání: 8. listopadu 2013 (Evropa), 25. listopadu 2013 (USA)
Label: Nuclear Blast
Produkce: Epica, Jochem Jacobs, Sander van Gelswijck
Verze: 2 DVD + 3 CD, 2 Blu-Ray + 3 CD

Obsah:
- DVD 1:
    - Full Concert (Part 1): IntrospectBlank Infinity
- DVD 2:
    - Full Concert (Part 2): The Obsessive DevotionOutrospect
    - In Retrospect with Epica (interviews)
    - Behind the Scenes
- CD 1: IntrospectTwin Flames
- CD 2: Serenade of Self-DestructionThe Phantom Agony
- CD 3: Cry for the MoonOutrospect

Tracklist:
01 - Introspect
02 - Monopoly on Truth
03 - Sensorium
04 - Unleashed
05 - Martyr of the Free Word
06 - Chasing the Dragon
07 - Presto
08 - Never Enough
09 - Stabat Mater Dolorosa (feat. Floor Jansen)
10 - Twin Flames
11 - Serenade of Self-Destruction
12 - Orchestral Medley (Feint, Fools of Damnation, Mother of Light, Kingdom of Heaven, Run for a Fall, Deep Water Horizon)
13 - The Divine Conspiracy (Anniversary Edition)
14 - Delirium
15 - Blank Infinity
16 - The Obsessive Devotion
17 - Retrospect
18 - Battle of the Heroes & Imperial March
19 - Quietus (feat. Jeroen Simons, Ad Sluijter & Yves Huts)
20 - The Phantom Agony
21 - Cry for the Moon
22 - Sancta Terra (feat. Floor Jansen)
23 - Design Your Universe
24 - Storm the Sorrow
25 - Consign to Oblivion
26 - Outrospect

Retrospect zaznamenává stejnojmenný tříhodinový koncert Epicy k 10. výročí založení kapely. Show se odehrála 23. března 2013 v klubu Klokgebouw v nizozemském Eindhovenu.

EPICA
Simone Simons – vokály
Mark Jansen – doprovodné kytary, growling, výkřiky
Isaac Delahaye – sólové kytary, growling
Coen Janssen – klávesy
Rob van der Loo – baskytara
Ariën van Weesenbeek – bicí

The Extended Reményi Ede Chamber Orchestra
Zsolt Regos – dirigent
Tamás Kriston (koncertní mistr, houslové sólo ve skladbě 7), Boglárka Jobbágy-Balog, Éva Siklósi, Eszter Csáki, Anna Bekes, Diana Pavliskó – první housle
Zsófia Kaulics-Nagy, Eszter Szavári-Sovány, Maria Császáriné Lazányi, Zoltán Ficsor, Benjamin Almássy – druhé housle
József Kautzky, Tamás Tóth, Katalin Tresó, Anita Kiss – viola
Kamilla Járdányné Matakovics, Hajnalka Csécsi, Angelika Béres – violoncello
Peter Lökös, Árpád Balog – kontrabas
Andrea Csécsi, Peter Lendvai – hoboj
Tamás Siklósi, Marianna Móri – flétna
Sándor Czímer, Gyula Ács – klarinet
István Halász, Krisztián Járdány – fagot
György Aranyosi, Peter Gál – trubka
Sándor Horváth, Attila Kelemen – lesní roh
Daniel Négyesi, István Molnár – pozoun
János Dobos – tuba
Tamás Dömötör – tympány
Mark Virágh – perkuse

Sbor z Národního divadla v Miskolci
Zsolt Regos – sbormistr
Anett Baranyai, Boglárka Jambrik, Edina Kecskeméti, Zsuzsa Kurucz, Nóra Kiss, Éva Vajda, Erika Radnai, Éva Mészáros – soprán
Anett Cseh-Simon, Dóra Diána Horváth, Mariann Majláth, Ágnes Jordanov, Diána Kuttor, Éva Orth, Oxana Pacsenko, Zsófia Tarczali – alt
Balázs Bodnár, Richárd Hegedüs, Dániel Gyetvai, András Márton, Nándor Nagy, Balázs Székely, Roland, Tötös – tenor
Dávid Dani, Sándor Demeter, Gergely Irlanda, Balázs Kolozsi, Róbert Molnár, Mihály Petrány – bas

Hosté
Floor Jansen (vokály, skladby 9 a 22)
Ad Sluijter (kytary, skladba 19)
Yves Huts (baskytara, skladba 19)
Jeroen Simons (bicí, skladba 19)

Hudba
Mark Jansen (skladby 2, 3, 4, 5, 6, 10, 11, 13, 15, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 25)
Simone Simons (skladby 2, 3, 6, 14, 15, 19, 21, 22, 24)
Coen Janssen (skladby 1, 3, 4, 5, 11, 13, 14, 15, 17, 19, 22, 23, 24, 26)
Isaac Delehaye (skladby 2, 4, 5, 11, 14, 17, 23)
Ariën van Weesenbeek (skladba 5)
Ad Sluijter (skladby 3, 6, 13, 16, 19, 20, 21, 22, 25)
Yves Huts (skladby 6, 8, 19, 20, 22)
Jeroen Simons (skladba 19)
Presto (skladba 7) – ze Čtvero ročních dob, 2. houslový koncert v G moll, Op. 8, Léto (1725, Antonio Vivaldi), aranžmá kapely: Mark Jansen, Isaac Delahaye
Stabat Mater Dolorosa (skladba 9) - ze Stabat Mater (1736, Giovanni Battista Pergolesi)
Battle of the Heroes & Imperial March (skladba 18) – ze Star Wars, Episode III: Revenge of the Sith a Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back (John Williams), aranžmá kapely pro Imperial March: Yves Huts

Texty
Mark Jansen (skladby 2, 3, 5, 6, 10, 13, 16, 20, 21, 23, 25)
Simone Simons (skladby 4, 6, 8, 11, 14, 15, 17, 19, 22, 24)
Ad Sluijter (skladba 8)

Nahrávání: živě v klubu Klokgebouw, Eindhoven, Nizozemsko (23. března 2013)
Záznam: United
Engineering: Jochem Jacobs, Sander van Gelswijck
Úpravy: Jochem Jacobs, Sander van Gelswijck
Mixování, mastering: Jochem Jacobs, Sander van Gelswijck, Split Second Sound v Amsterdamu, Nizozemsko (duben – červen 2013)

Přepis orchestrálních aranžmá: Oliver Palotai, Coen Janssen
Přepis aranžmá sboru: Coen Janssen
Dodatečné orchestrální aranžmá: Coen Janssen, Oliver Palotai
Dodatečné aranžmá sboru: Coen Janssen
Orchestrální aranžmá (skladby 1, 17, 26): Coen Janssen, Miro Rodenberg
Aranžmá sboru (skladby 1, 17, 26): Coen Janssen
"Party-beat" ve The Phantom Agony (skladba 20): Peter Mourad, Coen Janssen
Aranžmá (skladby 12 a 13): Mark Jansen, Coen Janssen, Isaac Delahaye

Tým Retrospect
Daniel Regan – management
Jeroen Brom – management tour a produkce
Raymond Tabak – F.O.H. zvukový inženýr, audio design
Jan-Willem van Stekelenburg – zvukový inženýr orchestru a sboru
Marc van den Boom – systémový zvukař
Pieter Kop – zvukový inženýr živého streamu
Erwin van Lokeren – design produkce a osvětlení, operátor
Willem van Roekel – kytarový a baskytarový technik
Arjan Rijnen – kytarový technik
Bas van Hulten – klávesový technik, produkční asistent
Eric Welten – technik bicích
Daan Janzing – technik Pro Tools
Robert de Loeij – audio design
Tom Gelissen, Nathan Meijler, Rob van der Meijs – monitoring a zesílení zvuku orchestru
Rij van der Meer, Jarno van den Boomen, Bastiaan Lub, Paul Quinten – doplňkový audio tým
Carlo Zaenen – asistent designu osvětlení, operátor
Mark Delalieux – video technik
Maurice Snoek – šéf týmu, osvětlovač
William van Rumpt – systémový technik
Harrie Liefers, Dennis Berkhout – osvětlovači
Thuis Geurts – lanový technik
Elisa van Wijk, Albert Gerritsen, Dick Zwart, Paul Simons – produkční asistenti, catering
Roger Hermans, Nancy Janssen, Gabriel Schaeken, Angela Meijer, Natalia Svetlichnaya, Markus Lempsch – merchandising

DVD tým
Marcel de Vré – režie, střih
Eva Ruis – asistentka režie
Anja Hoff – produkční asistentka
United – zařízení mimostudiového vysílání
Bolke Burnaby Lautier, Bart ten Have – manažeři mimostudiových vysílacích jednotek
Floor Berkhemer, Niels van Brakel, Peter D. Groeneveld, Alex de Bont, Jefta van Reenen, Colin Stakenborg, Jeroen van Dijk, Merlijn Dielemans – operátoři kamer
Johan Veerman – obrazový prolínač
Jeroen Lelieveld – zvukový odborník
Bob van Hoorn, Christian Postma – zvuková asistence
Edwin van Seben – obrazový odborník
Pim Janssen, Thomas van Tongeren – obrazová technika
Sander Kersten – videonahrávání
Peter de Visser, Dominique van Baalen, Erwin Decker, Maurice Middel – kamerová asistence
Maurice Tromp, Jeroen van Amelsvoort, Jeffrey Knol, Kunststoff – nahrávání a střih Behind the Scenes
Maurice Tromp – rozhovory
Remko Tielemans, Kunststoff – design videa a menu, animace
Dani Contreras Rodriguez, Kunststoff – úvodní animace
Maurice Tromp, Kunststoff – animace a střih výročního videa
Coen Janssen, Epica – hudební režie
Erwin van Lokeren, Coen Janssen, Isaac Delahaye, Epica – vizuální režie
Raymond Tabak, Erwin van Lokeren, Jeroen Brom, Daniel Regan, Coen Janssen, Epica – technické provedení
Peter Sanders, Chris Seijkens, Stichting Paaspop Events – poradenství
Erik van den Broek, Prime Productions – manažer produkce v areálu
Szabolcs Horváth – kontakt s Maďarskem, koordinace a organizace
Ron van Hal, Aces High Production – promo akce a tisk
Isaac Delahaye – design propagačních grafik
Flying Artwork – akrobaté
J. E. Dormaar – choreografie, produkce
A. Gotschalckx, R. Endel – akrobatická vystoupení
J. E. Dormaar, Flying Artwork – technická asistence, styling, lanová technika
Grooney Pyro, Rene Grooney, Silvia Blankenburgh – pyrotechnika
Live Music Stage, Antti Eronen, Emil Waijers, Evgenia Do – živý streaming
Nancy Meijer – hlasový kouč Simone
I Style Stars, studio Ingeborg Steenhorst – design kostýmů Epicy, styling oblečení
Studio Ingeborg Steenhorst – styling oblečení sboru a orchestru
Fiona de Werd, Marouscha v. d. Steen – kostýmové asistentky
Elsa de Jong – účes a make-up Simone
Joop Soree – catering
Purple Group, Da Capo – zvukové vybavení
PRG/EML Productions Holland – světelné vybavení
Johan Rutjens (Waterland Productions & Backline Rental), John Janssen (Adams Drumworld), Frank Jacobs (Pearl Music Europe) – dodatečná podpora orchestru
Jan Buys – Klokgebouw
Gergö Tóth, Tibor Profáncsik – řidiči autobusů
Stefan Heilemann (Heilemania) – umělecká režie, design
Tim Tronckoe, Jeroen Aarts – fotografie kapely a koncertu
Evelyne Steenberghe (Vlien) – fotografie koncertu a backstage

číst více

The Quantum Enigma

Rubrika: Diskografie, publikováno:

The Quantum Enigma

Datum vydání: 2. května 2014 (Evropa), 5. května 2014 (Velká Británie), 6. května 2014 (USA)
Label: Nuclear Blast
Délka alba: 68:13
Produkce: Joost van den Broek, Epica

Tracklist:
01 - Originem   2:11
02 - The Second Stone   5:00
03 - The Essence of Silence   4:47
04 - Victims of Contingency   3:31
05 - Sense Without Sanity (The Impervious Code)   7:42
06 - Unchain Utopia   4:45
07 - The Fifth Guardian (Interlude)   3:04
08 - Chemical Insomnia   5:12
09 - Reverence (Living in the Heart)   5:02
10 - Omen (The Ghoulish Malady)   5:28
11 - Canvas of Life   5:28
12 - Natural Corruption   5:24
13 - The Quantum Enigma (Kingdom of Heaven, Part II)   11:53
Bonusové skladby:
14 - In All Conscience (Digipack Bonus Track)   5:04
15 - Dreamscape (Earbook Bonus Track)   4:59
16 - Memento (Vinyl Bonus Track)   4:12
17 - Banish Your Illusion (iTunes Bonus Track)   6:11
18 - Mirage of Verity (Japanese Edition Bonust Track)   5:59

CD 2 (Digipack & Earbook)
01 - Canvas of Life (Acoustic Version)   4:51
02 - In All Conscience (Acoustic Version)   4:17
03 - Dreamscape (Acoustic Version)   4:13
04 - Natural Corruption (Acoustic Version)   4:49

CD 3 (Earbook)
01 - Originem (Instrumental)   2:11
02 - The Second Stone (Instrumental)   5:00
03 - The Essence of Silence (Instrumental)   4:47
04 - Victims of Contingency (Instrumental)   3:31
05 - Sense Without Sanity (The Impervious Code) (Instrumental)   7:42
06 - Unchain Utopia (Instrumental)   4:45
07 - The Fifth Guardian (Interlude)   3:04
08 - Chemical Insomnia (Instrumental)   5:12
09 - Reverence (Living in the Heart) (Instrumental)   5:02
10 - Omen (The Ghoulish Malady) (Instrumental)   5:28
11 - Canvas of Life (Instrumental)   5:28
12 - Natural Corruption (Instrumental)   5:24
13 - The Quantum Enigma (Kingdom of Heaven, Part II) (Instrumental)   11:53

RECENZE

číst více

The Phantom Agony (významy)

Rubrika: Diskografie, publikováno:

Mark vysvětluje významy textů z alba The Phantom Agony:

01. Adyta (The Neverending Embrace - Prelude)
Tato písnička otevírá celé naše CD, text napsala Simone. Je to předehra k částem 4, 5 a 6 konceptu The Embrace That Smothers (Objetí, které dusí). Hlavní myšlenka tohoto konceptu pojednává o tom, že až si lidstvo uvědomí, že na světě je jenom jeden Bůh, všechna rozličná náboženství se spojí v jedno. Všechny náboženské války skončí a tak dále. Je to tak trochu utopie, ale zkusme tomu věřit!

02. Sensorium
Tohle je filozofická písnička. Nemyslím si, že existuje náhoda. Nevěřím v náhodu. Ale i bez náhody máme pořád svojí vlastní svobodnou vůli. Jsme zodpovědní za své jednání, i když se nic neděje náhodou.
Písnička se také zabývá problémem zkoumání menších odvětví vědy místo toho, abychom získali všeobecný přehled.
Tvořivost pochází z překryvů mezi různými druhy znalostí a/nebo duchovnem.

03. Cry For The Moon (The Embrace That Smothers - Part IV)
Tato písnička vypovídá o knězi, který znásilnil dítě. Když jsem psal tento text, byla to jedna z nejžhavějších zpráv. Základní myšlenka této písně pojednává o tom, že za dveřmi kostela se často skrývá mnoho zvrácených duší. Většina náboženství je v základu dobrá, ale ve společnosti lze najít spoustu zvrácených lidí. Větou In the garden of Eden, where the apple gets a youthful face (V rajské zahradě, kde má jablko mladistvou tvář) jsem se snažil vyjádřit, že Eva podle biblického příběhu ochutnala jablko, ale tento kněz také ochutnal jablko, když znásilnil malé dítě. Nejhorší na tom je, že církev se často snaží neztratit své "dobré jméno" a tak rodičům platí, aby mlčeli. Tohle musí přestat.

04. Feint
Tato písnička se zabývá vraždou nizozemského politika Pima Fortuyna. Byl zavražděn kvůli svým názorům. Text je velice poetický.

05. Illusive Consensus
Další text, který složila Simone. Stručně, je to o tom, jak láska mezi dvěma osobami může pomalu vyhasnout a změnit se v nenávist.

06. Façade Of Reality (The Embrace That Smothers - Part V)
Tenhle song se zabývá událostmi z 11. září v New Yorku, fundamentalismem a náboženstvím. Klíčové slovo je moc, získávání moci a zneužívání náboženství. Zejména v arabských zemích Středního východu je náboženství stále velice důležitou součástí života lidí. Pokud si lidé myslí, že je správné zemřít jako mučedník, tak je to ve skutečnosti mnohem menší krok k obětování života Bohu. Někteří toho zneužívají, aby získali větší moc.

07. Run for a Fall
Tuto písničku jsem napsal po svém odchodu z After Forever. Musel jsem ze sebe dostat všechen vztek. Naštěstí dnes už máme mezi sebou opět dobré vztahy.

08. Seif Al Din (The Embrace That Smothers - Part VI)
Toto je poslední část konceptu The Embrace That Smothers (Objetí, které dusí). Opět se soustředí na fundamentalismus. Extremismus na všechny způsoby není nikdy nic dobrého.

09. The Phantom Agony
Poslední písnička z alba se zabývá sny. Někdy je těžké říct, jestli je vzpomínka jenom snem, nebo zda se to skutečně tak stalo. Někteří lidé tvrdí, že opravdu žijeme jenom ve snech a život je vlastně jenom maska. S pomocí lucidního snění můžete ovládnout sny a vytvořit si nový svět v rámci nepoznaného.

číst více

123

Go to page